Kanto filosofija analizė


Kanto filosofija analizė.


7. Kuo skiriasi aprioriniai ir empiriniai sprendiniai (teiginiai)? Kodėl aprioriniai sprendiniai yra visuotiniai, o empiriniai – tik tikėtini? Kokiuose moksluose apriorinių sprendinių yra daugiausia? Apriorinis sprendinys - kuris mąstomas kartu su jo būtinumu, neišvedamas iš jokio kito teiginio, o tik iš tokio, kuris pats savo ruožtu yra būtinas. patyrimas savo sprendiniams niekada nesuteikia tikro visuotinumo, o tik sąlygišką ir palyginamąjį, tad iš esmės šitai turi reikšti štai ką: kiek iki šiol mums žinoma, šios ar anos taisyklės išimčių nepasitaiko. Apriorinių sprendinių požymiai: būtinumas ir griežtas visuotinumas. Matematikoje.

8. Kuo, anot Kanto, turėtų užsiimti metafizika? Grynojo proto problemų(Dievas, laisvė, nemirtingumas) sprendimu.

12. Koks yra transcendentalinės filosofijos tikslas? Tai grynojo proto principų sistema. Kurti grynosios dorovės sistemą.  

20. Kaip Kantas apibrėžia, kas yra intelektas? Intelektas - sugebėjimas savarankiškai sudaryti vaizdinius, arba pažinimo spontaniškumas, priešingai imlumui (sugebėjimui įgyti vaizdinius). Tai taip pat sugebėjimas mąstyti juslinio stebėjimo objektą.

23. Koks yra nominalus tiesos apibrėžimas? Kokius tokios tiesos sampratos trūkumus atskleidžia Kantas? Kodėl tiesos susiejimas tik su pažinimo materija arba tik su pažinimo forma yra ydingas? Nominalinis tiesos apibrėžimas - ji yra pažinimo ir jo objekto atitikimas. Su šiuo apibrėžimu susiję trūkumai yra šie: objektas turi būti atskirtas nuo kitų objektų, nes pažinimas būtų klaidingas jei neatitiktų būtent to objekto. Tuo tarpu visuotinis tiesos kriterijus turėtų atitikti visus atvejus, o ne tik mūsų tiriamo objekto atvejį. O dėl pažinimo vien tik formos požiūriu, tai taip pat aišku, kad logika, kiek ji išdėsto visuotines ir būtinas intelekto taisykles, turi pateikti tiesos kriterijų kaip tik šiomis taisyklėmis, o tai, kas joms prieštarauja yra klaidinga.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (2187 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marija
  • Kanto filosofija analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Kanto filosofija analizė. (2019 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kanto-filosofija-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 10:19
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo