Kanto ir Hegelio visuomenės samprata


Kanto ir g. Hegelio plietinės visuomenės samprata. Įvadas. Hegelio pilietinės visuomenės samprata. Kantas ir jo pilietinė visuomenė. Hegelio ir kanto priešprieša. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Hegelis ir Kantas vieni svarbiausių 18a. Filosofų, laikomi idealizmo kūrėjais, bei 18a. Įtakingiausiais filosofais. Labiausiai išgarsėjo parašę kūrinius: Hegelis ,, Dvasios fenomenologija“, Kantas ,, Grynojo proto kritika“.

Abu filosofai paliko didelį paveldą politologijos bei filosofijos mokslui, kuris yra aktualus iki šių dienų. Abudu filosofai savo filosofija skiriasi vienas nuo kito, bet kadangi Hegelis mokėsi iš Kanto traktatų, todėl pastebima daug panašumų.

Filosofai daug laiko skyrė nagrinėjant pilietinę visuomenę. Abu teigė, kad politinė visuomenė yra laisva ir paklūstanti įstatymams. Nors pilietinė visuomenė keitėsi per amžius, bet hegelio ir kanto įnašas į pilietinės visuomenės samprata, galime teigti, kad yra pats svarbiausias.

Visuomenės samprata yra viena iš svarbiausių ir dažniausiai minimų politinių sąvokų šiuolaikiniame pasaulyje, todėl Hegelio ir Kanto filosofijos tyrinėjimas yra labai aktualus ir svarbus tolesniam politologijos ir filosofijos mokslo raidai.

Darbo tikslas. Išanalizuoti Hegelio ir Kanto pilietinės visuomenės aspektus.

Darbo uždaviniai:

1.Išskirti pagrindines hegelio ir Kanto mintis susijusias su pilietine visuomene.

2.Palyginti pilietinės visuomenės skirtumus tarp abiejų filosofų.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (1504 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vincentas
  • Kanto ir Hegelio visuomenės samprata
    10 - 3 balsai (-ų)
Kanto ir Hegelio visuomenės samprata. (2013 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/kanto-ir-hegelio-visuomenes-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 00:30
×