Kapitalo rinka konspektas


Tema. Kapitalo rinka. Pagal skolų apmokėjimo laikotarpį į pinigų ir kapitalo rinkas. Kapitalo rinkos tikslas – sukurti ilgalaikio skolinimosi lėšas. Kapitalo rinka , tai rinka , kuri sukurta teikti ilgalaikes investicijas verslo įmonėms , vartotojams ir vyriausybei. Politinė rizika. Ekonominė rizika. Socialiniai veiksniai. Pagrindinis investavimo tikslas – padidinti investitoriaus turimo finansinio turto vertę. Pelningumo ir rizikos. Kapitalo rinkoje kaip ir pinigų rinkoje išskiriama pirminė ir antrinė rinkos. Skolos VP rinka įsipareigojimų rinka nuosavybės VP akcijų rinka. Priklausomai nuo VP rūšies , kapitalo vertybinių popierių rinką sudaro. Akcijų rinka obligacijų rinka hipotekų rinka valstybės vertybinių popierių rinka. Akcijos gali būti klasifikuojamos atsižvelgiant į jų formą , disponavimo būdą , suteiktas teises , statusą , apmokėjimą. Akcijos pagal formą. Materialiosios ir nematerialiosios. Akcinių bendrovių akcijos gali būti tik nematerialios. Uždarųjų akcinių bendrovių akcijos gali būti ir nematerialios. Ir materialios. Akcijos pagal disponavimo būdą yra vardinės ir pareikštinės. Pagal akcijų savininkams suteikiamas teises vardinės akcijos. Paprastąsias ir privilegijuotąsias. Specialiosios akcijos. Paprastosios vardinės akcijos PVA. Dividendai jiems nėra garantuoti. Privilegijuotosios vardinės akcijos PrVA. Privilegijuotosios akcijos gali būti su kaupiamuoju arba su nekaupiamuoju dividendu. Privilegijuotųjų akcijų su kaupiamuoju. Privilegijuotųjų akcijų su nekaupiamuoju. Ir privilegijuotųjų akcijų pranašumai ir trūkumai viena kitos atžvilgiu yra. Darbuotojų akcijas. Akcijos pagal statusą. Neišleistos akcijos. Akcijų kainos nustatymas. Akcijos kaina , jei dividendai yra pastovūs. Akcijos kaina , jei dividendai yra didinami. Skolintą kapitalą. Vadinama išperkamąja verte. Išperkamoji vertė ir yra nominalioji vertė. Bendrovės arba - valstybės vardu - Vyriausybė. Pagrindinės obligacijų charakteristikos yra. Priklausomai nuo to kas leidžia obligacijas , jos skirstomos. Įmonių obligacijas. Valstybės išleidžiamos obligacijas. Vyriausybės obligacijomis. Obligacijos su padengimo laiku iki laikomos trumpalaikėmis 5. - ilgalaikėmis. Kuponinėmis išmokomis. Pagal turinčius ypatumus skirstomos į keletą rūšių. Įprastos obligacijos. Pajamų obligacijos. Neapdraustos emitento turtu. Antraeilių obligacijų. Nulinio kupono pateiktinės obligacijos. Šiukšlinės “ obligacijos. Nuolatinės obligacijos. Obligacijos iki pareikalavimo.

Apibendrinus, paprastųjų ir privilegijuotųjų akcijų pranašumai ir trūkumai viena kitos atžvilgiu yra:

Akcijų vertė apskaičiuojama kaip būsimų dividendų išmokėjimo vertė. Jei 100 Lt nominaliosios vertės akcija turi 9 Lt nustatytą dividendą, o norima gauti 15 proc. investicijų pelningumą, tai jos dabartinė vertė bus 60 Lt:

Tiek įmonių, tiek valstybės leidžiamos obligacijos pagal turinčius ypatumus skirstomos į keletą rūšių.

  • Finansai Konspektas
  • Microsoft Word 45 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (4927 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rimantė
  • Kapitalo rinka konspektas
    10 - 10 balsai (-ų)
Kapitalo rinka konspektas. (2015 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kapitalo-rinka-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 18:04
×