Kapitalo rinka referatas


Įvadas. Rinka. Kapitalas. Kapitalo vaidmuo. Kapitalo rinka. Kapitalo rinkos finansinės priemonės.

Kai ekonominė sistema yra efektyvi, žmonės gamina ne dėl gamybos, bet dėl vartojimo. Vartojimą ir visuomenės gerovę užtikrina sugebėjimas gaminti iš žaliavų naudingas prekes ir paslaugas. Dabar daugelis žmonių vartoja tai, ką pagamino vakar, o rytojaus vartojimas priklausys nuo šios dienos gamybos lygio.

Kapitalo rinka apibūdinama kaip finansų rinka, kurioje prekiaujama tokiomis finansinėmis priemonėmis, kurių trukmė viršija vienerius metus. Šioje rinkoje įmonės ir finansinės institucijos atlieka svarbų vaidmenį, taip pat aktyviai dalyvauja bankai kaip tarpininkai ir vyriausybė. Centrinis bankas kapitalo rinkoje nėra aktyvus dalyvis ir jis apsiriboja tik prekybinio portfelio formavimu. Kapitalo rinką galima suskirstyti į dvi sritis: skolos (įsipareigojimų, obligacijų rinka) vertybinių popierių rinką ir nuosavybės vertybinių popierių rinką (akcijų rinka). Kapitalo rinka sukurta teikti ilgalaikes finansines priemones. Ilgalaikių finansinių priemonių kainos labiau svyruoja nei pinigų rinkos priemonių ir čia rizikos laipsnis yra daug didesnis. Kapitalo rinka turi ir užsibrėžtą tikslą. Sukurti ilgalaikio skolinimosi lėšas, kurių padengimo terminas daugiau nei vieneri metai.

Akcijos suteikia vartotojui tam tikras turtines ir neturtines teise, dalyvaujant valdant bendrovę, sprendžiant jos strateginius klausimus. Tai yra investicinis nuosavybės vertybinis popierius. Tai dokumentas, kuris patvirtina teisę dalyvauti valdant įmonę ar gauti įmonės pelną. Hipotekos obligacijos yra užtikrintos nekilnojamuoju turtu, kurį valdo išleidusi įmonė. Bendrovių obligacijos yra skolos vertybiniai popieriai kurias išleidžia įmonės. Šie popieriai yra išleidžiami iki 30 metų laikotarpiu. Palūkanos už bendrovių obligacijas paprastai yra didesnės nei už Vyriausybės vertybinius popierius. Iždo obligacijos yra ilgalaikės, kurias leidžia įvairios valstybės agentūros. Municipalinės obligacijos tai valstijų ir vietinės reikšmės obligacijos. Tai ilgalaikės skolos priemonės, kurias išleidžia valstijų ir vietiniai valdžios organai, norėdami gauti fondų mokyklų statyboms, kelių tiesimui ir kitokiam finansavimui.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 58 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1559 žodžiai)
  • Ligita
  • Kapitalo rinka referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Kapitalo rinka referatas. (2015 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kapitalo-rinka-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:43
×