Karai su Rusija ir Švedija ir jų padariniai


Atr karai su rusija ir svedija xvii a priezastys. Karai su svedija ir rusija. Karu su rusija ir svedija padariniai. Xvii a. vidurio karu padariniai. 17a vidurio atr karai.

Karai su Rusija ir Švedija ir jų padariniai XVII-XVIII a. „Tvanas“. Tvanas – Abiejų Tautų Respublikos istorijos periodas tarp 1655 ir 1660 metų. Maskvos frontas. Artėjančiam karui su Rusija, LDK kariuomenė buvo nepasirengusi. Padariniai. Žuvo tūkstančiai miestiečių. Švedijos frontas. Lietuvių kariuomenės likučiai ir bajorų vadai pasitraukė i Žemaitiją. Gelbėdami kraštą Jonušo Radvilos vadovaujami bajorai. XVII a. vidurio karų padariniai. XVII a. vid. karų iš ATR pareikalavo didžiulių lėšų. XVIII a. karai ir jų padariniai. 1697 m. valdovu tapo Saksonijos kunigaikštis Augustas II. LDK XVII-XVIII a. patyrė 2 didžiules demografines krizes.

Gelbėdami kraštą Jonušo Radvilos vadovaujami bajorai 1655. m. Kėdainiuose nutraukė unijos sutartį su Lenkija jie sudarė sutartį su Švedija. Rusijos ir Švedijos nesutarimai peraugo į karą. Švedai buvo išardyti. LDK ir Švedijos unijos sutartis panaikinta. Karas su Rusija baigėsi 1667m.

XVII a. vid. karų iš ATR pareikalavo didžiulių lėšų, padarė milžiniškų nuostolių. Visa šalis tapo karo veiksmų arena. Prasidėjo badas. Badą lydėjo maro epidemija. Katastrofa pasiekė tokį mastą, kad per kelerius metus LDK neteko beveik pusės gyventojų. Šie milžiniški nuostoliai keitę valstybės demografinę ir etninę gyventojų padėtį. Žlugo krašto ūkis, sunyko miestai. Po alinančių karų ATR ėmė silpnėti.

1697 m. valdovu tapo Saksonijos kunigaikštis Augustas II, dėl didelės fizinės jėgos vadinamas Stipriuoju.

  • MS PowerPoint 543 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (354 žodžiai)
  • Evelina
  • Karai su Rusija ir Švedija ir jų padariniai
    10 - 3 balsai (-ų)
Karai su Rusija ir Švedija ir jų padariniai. (2014 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/karai-su-rusija-ir-svedija-ir-ju-padariniai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 15:22
×