Karalių šeimos istorija


Maras lietuvoje šiaurės karo metu. Šeima skaidres. Socialines rizikos seimos istorijos.

Karalių šeimos istorija. Senosios karalienės paveikslas. Kas būdinga seniesiems karalių namams ? Didžiojo šiaurės karo metu didžiojoje Lietuvoje ir Lenkijoje siautęs maras 1709 - 1710 m. Pasiekė ir mažąją Lietuvą. Po maro kraštas ištuštėjo, jame liko net 11. 000 tuščių sodybų, išmirė 1/3 visų gyventojų. Todėl Frydrichas Pirmasis, nuo 1701 m. Karūnavęsis Prūsijos karaliumi, paskleidė atsišaukimą į Vokietijos gyventojus, kviesdamas juos gyventi į savo valstybę, žadėdamas jiems paramos ir visokių lengvatų.

Didžiojo šiaurės karo metu didžiojoje Lietuvoje ir lenkijoje siautęs maras 1709 - 1710 m. Pasiekė ir mažąją Lietuvą. Po maro kraštas ištuštėjo, jame liko net. Todėl frydrichas pirmasis, nuo 1701 m. Kadangi tuo metu vokietijoj ir šveicarijoj buvo persiakiojami protestantai, daugelis jų kraustėsi į prūsiją. Tuo būdu į mažąją Lietuvą atsikėlė daugiau nei. 000 pietų vokiečių. Stengiantis apsaugoti juos nuo suLietuvėjimo, buvo išleistas įsakymas kolonistų nemaišyti su Lietuviais. Vokiečiai turėjo gyventi atskirais kaimais. Be to, pastariesiems buvo uždrausta mokytis Lietuviškai kalbėti ir Lietuviškai rengtis. Valdžia rūpinosi , jog kolonistai išliktų tvirta vokietybės atrama. Iš visur sugraibstyti kolonistai nepasižymėjo nei geru ūkininkavimu nei doru gyvenimu. Kaip teigiama, į mažąją Lietuvą jie atnešė girtavimą, tinginiavimą, muštynes ir daugelį kitų Lietuviams svetimų papročių. Tuo būdu viso krašto gerovės pagrindas liko Lietuviai. Kilus reakcijai prieš vokietinimą, susirūpinta Lietuvių kalbos mokyklose išlaikymu, buvo pradėta leisti naujų katekizmų, giesmynų ir kitokių Lietuviškų knygų. Tuo metu mažojoje Lietuvoje rašė k. Donelaitis ( 1714 - 1780 ). 18 a. Vadinamas mažosios Lietuvos rašliavos klestėjimo laikais.

Tikrasis mažosio Lietuvos vokietinimas prasidėjo tik 19 a. Tuo metu Lietuvių kalba buvo visiškai išstumta iš gyvenimo : pašalinta iš mokyklų, iš teismų , iš visų valdžios įstaigų ir net iš bažnyčių. Be to Lietuviai pradėti sąmoningai vokietinti per kariuomenę : vyrai buvo išvežami į tolimus vokietijos kraštus, kur buvo priversti išmokti kalbėti vokiškai. 1876 m. Buvo išleistas įsakymas, kuriuo vienintele valstybine kalba buvo paskelbta vokiečių.

Iš šio krašto kilusios ievos simonaitytės romane vilius karalius atskleistas Lietuvininkų gyvenimas apima 20 a. Pradžią - laikotarpį nuo 1903 m. Iki antrojo pasaulinio karo pabaigos. Šį kūrinį i. Simonaitytė rašė 20 m. Jo idėjiniu pagrindu tampa genčių, kaimynų, atskirų personažų šeimos istorijos. Atskiri likimai, gyvenimai čia tarsi susipina į vieną bendrą istoriją.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (1464 žodžiai)
  • Demetrijus
  • Karalių šeimos istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Karalių šeimos istorija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/karaliu-seimos-istorija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 14:55
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo