Karalius Liudvikas XIV


Karalius Liudvikas XIV. Karaliaus paauglyste. Kai karalius Liudvikas buvo paauglys jis pajautė, kad jis įsimylėjo Maria Mancini, Kardinolo Mazarino dukterėčia. Luvras,Versalio rūmai. Vaikštant prašmatniomis rūmų salėmis bei grožintis nuostabiais geometriniais sodais, tenka pripažinti, kad Liudvikas XIV – karalius”Saulė”, sumanęs šių gigantiškų rūmų statybas, pranoko pats save. Liudvikas XIV mėgdavo pagyvinti nuobodu rūmu gyvenimą linksmindamas svečius įspūdingais siurprizais. Liudvikas XIV būdamas jaunas mėgo persirenginėti, net ir tuomet jis neprarasdavo orumo. Anglų kalba jei reiktų daugiau. The King's Mistresses. Life at Versailles. Death of the Sun King.

Liudviko XIV-ojo tėvai, karalius Liudvikas XIII ir jo žmona Anne iš Austrijos, nekentė vienas kito. Jų pirmasis vaikas Liudvikas gimė 1638. Greit karališkoji pora susilaukė ir antro sūnaus Phillipo gimusio 1640.

Kai jaunajam Liudvikui buvo keturi jo tėvas sužinojo kad jis serga tuberkulioze. Žinodamas, kad jis mirs karalius įsake, kad jo sostą paveldėtu vyriausias sūnus.

Visiems Liudviko gimimas buvo tikras stebuklas ir visi tikėjo, kad jis kaip saule nusvies Prancūzija.

Kai karalius Liudvikas buvo paauglys jis pajautė, kad jis įsimylėjo Maria Mancini, Kardinolo Mazarino dukterėčia. Bet jis tai pasakė savo mamai ir ji neleido jos vesti. Marija Mancini turėjo išvykti į Italija ištekėti už didiko. Ir Liudvikui XIV teko sutikti, kad jis dėl politiniu santykių turės susituokti su Marija Teresa, Ispanijos karaliaus dukterimi. Pora turėjo septynis vaikus bet tik vienas - sūnus Liudvikas išgyveno iki pilnametystes.

Vaikštant prašmatniomis rūmų salėmis bei grožintis nuostabiais geometriniais sodais, tenka pripažinti, kad Liudvikas XIV – karalius”Saulė”, sumanęs šių gigantiškų rūmų statybas, pranoko pats save. Pradėjęs nuo kuklaus savo tėvo medžioklės namelio jis pastatydino ištaigingiausius bei didžiausius rūmus Europoje, tapusius jo šlovės bei turtingumo simboliu. Neveltui juos siekė pranokti Austrijos bei Rusijos imperatorių rezidencijos

Liudvikas XIV mėgdavo pagyvinti nuobodu rūmu gyvenimą linksmindamas svečius įspūdingais siurprizais. Puotaujant staiga atsiverdavo tortai ir pasirodydavo muzikantai, o per pertraukas tarp patiekalu ant platformų įskriedavo merginos, bėgančios nuo milžinų žmogėdrų, ar įtūžę riteriai, šaukiantys dvikovai. To meto Prancūzijos didikai mėgo šokti pasipuošę prabangiais, fantastiškais kostiumais ir kaukėmis. Liudvikui XIV valdant labai išpopuliarėjo maskaradai.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1424 žodžiai)
  • Lukas
  • Karalius Liudvikas XIV
    10 - 2 balsai (-ų)
Karalius Liudvikas XIV. (2015 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/karalius-liudvikas-xiv.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 18:43
×