Karas ir tarptautinis terorizmas


Karas ir tarptautinis terorizmas. Remiantis vadovėlio 152p. įvardinti nemažiau kaip penkias karų ir konfliktų priežastis. Pagal mastą ir trukmę. Karai bei kariniai konfliktai. Karas – tai plataus masto organizuotas karinės jėgos panaudojimas. ginkluotas susidūrimas dėl teritorijos ar valdžios. Kas yra karas? Karų rūšys. Tarpvalstybiniai. Konfliktų priežastys. Ginčijamos teritorijos. Užduotis. Analizuojant 155p. žemėlapį nurodyti “Karščiausius” konfliktų židinius – regionus bei jų atsiradimo priežastis. Regionai. Užsacharės Afrika. Kodėl vyksta karai ir konfliktai? Pakistano ir Indijos konfliktas dėl islamiškojo Kašmyro 1947 metais. Religinis Alsterio konfliktas (Šiaurės Airija). Religinės priežastys. Kodėl vyksta karai ir konfliktai. Ruandoje žudynės tarp tucių ir hutų etninių grupių (1994) per 5 savaites nusinešė. Etninės priežastys sukėlė konfliktus Bosnijoje, Kosove. Gausi kurdų tauta. Etninės priežastys, valstybingumo siekimas. Čečėnija siekia atsiskirti nuo Rusijos ir gyventi savarankiškai. Separatizmas – siekimas gyventi savarankiškai. Separatistiniai regionai Europoje. Kariniai konfliktai šiandiena. Šiuolaikinis karas. Gausėja etninių, religinių, politinių konfliktų. Karų pasekmės. Liberijos pilietinio karo dalyviai. Terorizmas – tai organizuotų grupuočių sistemingas grasinimas ar nenuspėjamo smurto naudojimas siekiant įvairių tikslų. Terorizmo rūšys. Nacionalinis (Baskų kova dėl laisvės) Religinis (al-Qaida, Hamas) Protesto. Fundamentalizmas – kokios nors tiesos supratimas griežtai paremtomis idėjomis. Terorizmas visada nukreiptas prieš civilius. Norėdami sustabdyti didelę JAV įtaką islamiškose šalyse. Prekybos Centro ataka Niujorke. Apibendrinimas. Karas ir jo.

Rusijos-Gruzijos karas (Abchazijos ir P. Osetijos autonominiai regionai).

Analizuojant 155p. žemėlapį nurodyti “karščiausius” konfliktų židinius – regionus bei jų atsiradimo priežastis. 153p. – 4, 2 kl.

Religinis Alsterio konfliktas (Šiaurės Airija). Airiai katalikai konfliktuoja su anglikonais. Šiaurės Airija – istorinė Airijos žemė. Aktyviausia grupuotė - Airių respublikonų partija.

Gausi kurdų tauta gyvenanti Turkijos, Irano, Irako, Sirijos ir Armėnijos valstybėse, siekia nepriklausomybės Mažesnės bendruomenės yra Libane, Armėnijoje,  Azerbaidžane (Kalnų Karabache), Kuveite.

Gausėja etninių, religinių, politinių konfliktų. Didelė integracija (kitų šalių įsikišimas). Atsiranda informaciniai ir ekonominiai „karai“. Vis daugiau nukenčia ir žūsta civilių gyventojų.

Terorizmas visada nukreiptas prieš civilius. Teroristų nedomina kiek žmonių žus. Svarbus psichologinis poveikis (baimė ir nesaugumo atmosfera).

Karas ir jo tikslas. Karų rūšys. Karų priežastys. Šiuolaikinis karas. Karų pasekmės. Terorizmas ir jo bruožai. Karščiausios Pasaulio vietos.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 4573 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (427 žodžiai)
  • Lukas
  • Karas ir tarptautinis terorizmas
    10 - 4 balsai (-ų)
Karas ir tarptautinis terorizmas. (2015 m. Rugsėjo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/karas-ir-tarptautinis-terorizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:41
×