Karatė


Karatė. Kas yra karatė? Karatė istorija. Kaip organizuojamos varžybos? Varžybų vieta. Karatė apranga. Pagrindiniai karatė stiliai ir kryptys. “Shotokan”. “Shotokan” stiliaus sukūrėjas Ginchin Funakoshi. “Shotokan” emblema. “Shotokan” Lietuvoje. Geriausi “Shotokan” kovotojai Lietuvoje. “Kyokushin”. “Kyokushin” sukūrėjas. Masutatsu Oyama. “Kyokushin” emblema. “Kyokushin” Lietuvos geriausi kovotojai. Donatas Imbras. Margarita Čiuplytė. Lukas Kubilius. Kovų epizodai. Literatūra.

Karatė yra Japonijos sportas, kuriame derinamos kautynės, savigyna, fizinis pasirengimas ir dvasinis tobulėjimas su technika, kur naudojami žmogaus kūno naturalūs ginklai (rankos, alkūnės, riešai, pėdos, keliai ir galva).

Nors nuostatai skiriasi įvairiose organizacijose, iš esmės yra trijų tipų varžybos: daužymo demonstravimas (tameshi wari), imituojama kova prieš vieną ar kelis įsivaizduojamus priešininkus (kata) ir dvikovos(kumite arba shiai).

Karatė varžybos vyksta ant “TATAMIO”. Varžybų dalyviai: Pareigūnai – mačų metu teisėjauja 3-7 pereigūnai, kurie prižiūri kaip laikomasi taisyklių. Garbės taryba – Praktikai su aušktais pasiekimais kovos mene, stebi mačą. Vyriausiasis teisėjas – tai kovą stebintis pareigūnas. Jis skiria taškus ir taiko įvairiausias nuobaudas. Kampiniai teisėjai – šie teisėjai talkina ringo teisėjui. Naudodami vėliavėles, kurios atspindi dalyvio spalvas, teisėjai išreiškia savo nuomones, kai ringo teisėjas priima sprendimą arba kai jie nori atkreipti ringo teisėjo dėmesį. Taškų registratorius ir laiko registratorius.

Shotokan goju-ryu shito-ryu vado-ryu kyokushinkai kan gosoku-ryu fudokan.

Shotokan dažniausiai dalinamas i tris dalis: kihon(pagrindinių, bazinių judesių), kata(formų kompleksų arba kovos su įsivaizduojamu priešininku), ir kumite(kovos tarp varžovų). Shotokan laikomas, kaip “stiprus” ir “išorinis” kovos menas.

  • Kūno kultūra Skaidrės
  • MS PowerPoint 1085 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (794 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ona
  • Karatė
    10 - 10 balsai (-ų)
Karatė. (2014 m. Gruodžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/karate.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:44
×