Karbiuratoriaus veikimo principas


Karbiuratorius veikimo principas. Karbiuratoriaus sandara. Karbiuratoriaus veikimas. Keturacio karbiuratoriaus reguliavimas. Karbiuratorius paskirtis. Karbiuratoriaus paskirtis.

Įvadas. Karbiuratorinių variklių maitinimo sistemos sandara. Karbiuratoriaus veikimas. Paleidimo sistema. Pagrindinė dozavimo sistema. Tuščiosios eigos sistema. Degiojo mišinio riebinimo įtaisai. Greitinimo siurblys. Išvados. Literatūra.

Vidaus degimo varikliai dar ilgai egzistuos mūsų gyvenime, nors žinoma, jau labai populiarūs tampa elektromobiliai ir kitos atsinaujinančios energijos transporto priemonės. Tačiau, vidaus degimo varikliai suteikia tai, ko dar negali suteikti elektra varomas automobilis. Jis neišvysto didelės galios, lygtinai ribotas važiavimo nuotolis ir t.t.

Savo darbe kalbėsiu apie karbiuratoriaus veikima: paleidimo sistema, pagrindinė dozavimo sistema, tuščiosios eigos sistema, degiojo mišinio riebinimo įtaisai, greitinimo siurblys. Karbiuratorius yra seniausias ir paprasčiausias įrenginys, sudarantis degųjį mišinį. Iki XX amžiaus devintojo dešimtmečio tai buvo pagrindinis maitinimo sistemos įtaisas. Šiuo metu karbiuratoriai beveik nenaudojami. Juos išstūmė įpurškimo sistemos. Degalai purškiami į įsiurbimo kolektorių, o naujausiose varikliuose – tiesiai į cilindrą.

Maišymo kamera sudaryta iš įsiurbimo vamzdžio, difuzoriaus, droselio sklendės ir purkštuvo. Difuzoriuje tekančio oro greitis padidėja. Didėjant greičiui, mažėja slėgis. Išretėjimo zonoje įrengtas purkštuvas. Mažėjant slėgiui, degalai iš plūdės kameros teka ir maišosi su oru. Kuo daugiau atidaryta droselio sklendė, tuo didesnis oro srautas ir, suprantama, išpurškiamas didesnis degalų kiekis. Kad variklis dirbtų, karbiuratorius per kiekvieną sūkį ar pasikeičiant apkrovai turi keisti

degalų ir oro santykį. Galima išskirti šiuos režimus:

kolektoriaus ir cilindro sienelių. Iki uždegimo momento išgaruoja tik nedidelė jų dalis, degusis mišinys suliesėja ir nebeužsidega. Todėl paleidžiant variklį karbiuratorius turi tiekti kelis kartus daugiau degalų, kad degimo kameroje susidarytų galintis užsiliepsnoti degusis mišinys. Tam virš difuzoriaus įtaisoma oro sklendė. Ją uždarius, difuzoriuje ir žemiau jo labai sumažėja slėgis, net kai variklio paleidimo sūkių dažnis nedidelis.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 72 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1534 žodžiai)
  • Laila
  • Karbiuratoriaus veikimo principas
    10 - 9 balsai (-ų)
Karbiuratoriaus veikimo principas. (2015 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/karbiuratoriaus-veikimo-principas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 00:50
×