Karboksirūgštys paplitimas gamtoje, savybės, gavimo būdai ir panaudojimas


Karboksirūgštys paplitimas gamtoje,skirstymas, Savybės,gavimo būdai ir panaudojimas. Karboksirūgštys. Karboksirūgštys skirstomos. Sočiosios karboksirūgštys. Paplitimas gamtoje. Karboksirūgščių rūšys. Svarbiausios. Acto rūgštis. Skruzdžių rūgštis. Pieno rūgštis. Salicilo rūgštis. Vyno rūgštis. Sviesto rūgštis. Fizikinės savybės. Gavimas. Cheminės savybės. Panaudojimas. Nesočiosios ir riebalų kardbosirūgštys. Svarbiausios nesočiosios karboksirūgštys. Naudojimas.

Karboksirūgščių ir jų druskų yra augaluose ir gyvūnų ir žmonių organizmuose. Acto rūgštis ir jo druskos (acetatai) yra žmonių organizme vykstančių apykaitos procesų tarpiniai junginiai. Žmogaus organizmo medžiagų apykaitos procesuose dalyvauja ir riebalų rūgštys, susidarančios organizme skylant riebalams.

Yra šermukšniuose, vynuogėse; Vartojama konditerijoje, vaisvandenių gamyboje, galvanotechnikoje, cheminėje analizėje; Dedama į dūdinių dažų tirpalus; Praktinę reikšmę turi ir vyno rūgšties druskos.

Karboksirūgštys laboratorijoje gaunamos iš karboksirūgščių druskų; Pramonėje karboksirūgštys gaunamos: a) oksiduojant angliavandenilius b) oksiduojant alkoholius:.

C) oksiduojant aldehidus: d) specialiais būdais. Šis metodas laikomas vienu iš perspektyviausių.

Chemines karboksirūgščių savybes galima suskirstyti pagal reakcijas: 1)Karboksirūgštys tirpdamos vandenyje jonizuojasi. Karboksirūgštys yra silpnosios rūgštys – elektrolitai, todėl jų jonizacija yra grįžtamasis procesas. 2)Karboksirūgštys dalyvauja įprastose rūgštims reakcijose. a) reaguoja su metalais:.

Rūgštys reaguoja su alkoholiais (esterifikajos reakcija): 4. Karboksirūgščių homologinėje eilėje cheminėmis savybėmis išsiskiria metano rūgštis. Dėl molekulinės struktūros ypatumų metano rūgštis, kaip ir aldehidas, lengvai oksiduojasi („sidabrinio veidrodžio“ reakcija):.

  • MS PowerPoint 1967 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (685 žodžiai)
  • Toma
  • Karboksirūgštys paplitimas gamtoje, savybės, gavimo būdai ir panaudojimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Karboksirūgštys paplitimas gamtoje, savybės, gavimo būdai ir panaudojimas. (2015 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/karboksirugstys-paplitimas-gamtoje-savybes-gavimo-budai-ir-panaudojimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 14:19
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo