Kardomosios priemonės


Kardomosios priemones skyrimas. Kardomuju priemoniu skyrimas. Nutarimas skirti kardomaja priemone suemima. Kardomuju priemoniu paskirtis. Suemimo terminu skaiciavimas. Kardomosios priemones literaturoje. Kardomuju priemoniu sarasas. Bk kardomuju priemoniu taikymas. Kardomoji priemone duomenu baze. Retrospektyvinis ir perspektyvinis pagrindai.

Uždavinio sąlyga bei teoriniai klausimai. Suėmimo skyrimo retrospektyvinio ir perspektyvinių pagrindų turinys. Kardomųjų priemonių taikymo terminų skaičiavimo taisyklės. Uždavinio sprendimas. Literatūros sąrašas. Paaiškinkite suėmimo skyrimo retrospektyvinių ir perspektyvinių pagrindų turinį. Paaiškinkite kardomųjų priemonių taikymo terminų skaičiavimo taisykles. Remdamiesi baudžiamojo proceso teisės reikalavimais, doktrinos nuostatomis bei teismų praktika, nustatykite, ar pagrįstai bei teisėtai buvo paskirtas suėmimas bei motyvuokite savo atsakymą. Pakomentuokite, ar teisėtai buvo pratęsiamas suėmimo terminas.

J. J. , gimęs 1985 m. Spalio 12 d. Vilniuje 2003 m. Rugsėjo 10 d. 15 val. 22 min. Buvo sulaikytas maximos parduotuvėje, esančioje savanorių pr. 111 Kaune, nusikalstamos veikos padarymo metu. Vadovaujantis bpk 140, 179 str. Jam buvo surašytas laikino sulaikymo protokolas. Be to, jam surašius laikino sulaikymo protokolą, vadovaujantis bpk 187 str. Buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą pagal bk 213 str. d. Apklausus sulaikytąjį j. J. Dėl nusikalstamos veikos padarymo ir paskyrus kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti bei įpareigojus jį nebendrauti su piliečiu pr. A. Jis buvo paleistas namo. 2003 m. Lapkričio d. Buvo gauta informacija, jog j. J. Apie 12 val. 30 min. Vilniuje, pilies g. Esančioje kavinėje pilies menėje buvo susitikęs su pr. A. , bendravo su juo apie val. Ir prašė padaryti jam rusijos federacijos vizą. Remdamasis šia informacija 2003 m. Lapkričio d. Kauno m. Apylinkės prokuroras r. K. Kreipėsi į Kauno m. Apylinkės teismą, prašydamas skirti j. J. Kardomąją priemonę suėmimą. Kauno m. Apylinkės teismas šį prokuroro prašymą patenkino ir skyrė j. J. Suėmimą mėnesiams. Vėliau šis suėmimo terminas j. J. Ikiteisminio tyrimo metu skirtingose teismų instancijose buvo dar kelis kartus pratęsiamas iki 2005 m. Sausio d.

Remdamiesi baudžiamojo proceso teisės reikalavimais, doktrinos nuostatomis bei teismų praktika, nustatykite, ar pagrįstai bei teisėtai buvo paskirtas suėmimas bei motyvuokite savo atsakymą. Pakomentuokitkardomosios priemonės gali būti skiriamos siekiant užtikrinti įtariamojo, kaltinamojo ar nuteistojo dalyvavimą procese, netrukdomą ikiteisminį tyrimą, bylos nagrinėjimą teisme ir nuosprendžio įvykdymą, taip pat siekiant užkirsti kelią naujoms nusikalstamoms veikoms.

Baudžiamojo proceso kodekso (toliau bpk) 121 straipsnio dalyje įtvirtinta nuostata, kad kardomoji priemonė gali būti skiriama tik tuomet, kai yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad įtariamasis padarė nusikalstamą veiką, taikytina ir suėmimo skyrimo atveju. Pagrįstas manymas, kad asmuo gali būti padaręs nusikalstamą veiką, kartais teisės literatūroje ir praktikoje vadinamas pagrindu suėmimui skirti. Pagrįstu manymas gali būti laikomas tuo atveju, kai iš surinktų duomenų nešališkas stebėtojas darytų išvadą, kad asmuo, kuriam norima taikyti suėmimą, gali būti padaręs nusikalstamą veiką. Nesant duomenų apie galimą asmens kaltumą, kardomosios priemonės skyrimo klausimas iš viso negali būti svarstomas. Tačiau vien tik to suėmimui paskirti nepakanka – turi būti ir bent vienas iš pagrindų, numatytų bpk 122 straipsnyje.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2238 žodžiai)
  • Kardomosios priemonės
    10 - 1 balsai (-ų)
Kardomosios priemonės. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kardomosios-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:33
×