Karinės technikos transportavimas


Įvadas. Lietuvos kariuomenės karinės technikos transportavimas. Daugiafunkcinis sunkvežimis SISU E13TP. Transportinis lėktuvas C-27J Spartan. Užsienio šalių karinės technikos transportavimas. C-130 Hercules. Sunkiosios įrangos transporteris M. Sraigtasparnis Boeing CH-47 Chinook. Išvados. Literatūra.

Karinės technikos transportavimas yra neatsiejama karinių pajėgų logistikos dalis. Bet kuriame iš karinių konfliktų ypač didelis vaidmuo tenka logistikai. Be karių aprūpinimo yra pralaimimi ne tik mušiai, bet ir karai. Kadangi šiuolaikiniame kare labai svarbus kuo greitesnis karių aprūpinimas šaudmenimis, sprogmenimis, apranga, ekipuote, ryšių priemonėmis, atsarginėmis dalimis ir žinoma karine technika. Transportavimas ir tiekimas turi būti vykdomas ne tik savo šalyje, bet ir už jos ribų. Tai ypač svarbu dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Karinę techniką galima tiekti oru, jūra ir sausuma. Oru – transportiniais lėktuvais ir sraigtasparniais, jūra - laivais, keltais ir lėktuvnešiais, sausuma - traukiniais, sunkvežimiais ir tralais. Šiame referate aptarsime Lietuvos kariuomenės technikos transportavimo technika ir būdus, taip pat kitų šalių technikos transportavimo būdus ir techniką.

Pirmiausia apžvelgsime Lietuvos kariuomenės technikos transportavimo būdus ir techniką. Kadangi Lietuva nėra didelė ir turtinga valstybė tai Lietuvos kariuomenė dar tik kuriasi. Lietuvos kariuomenės naudojama technika tai Sovietu Sąjungos armijos palikimas arba gauta labdara iš NATO ir kitų valstybių. Žinant kokia karinė technika yra brangi tai kariuomenės kūrimasis nėra toks greitas ir paprastas. Lietuvos kariuomenė jūra gabena technika keltais DFDS, kur paslauga tiesiog perkama, kaip ir iš Lietuvos geležinkelių. Sausuma transportuoti Lietuvos kariuomenė turi įsigijusi is Suomijos daugiafunkcinius sunkvežimius SISU E13TP, o oru Italijos gamybos transportinius lėktuvus C-27J "Spartan".

  • Microsoft Word 352 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (1879 žodžiai)
  • Robertas
  • Karinės technikos transportavimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Karinės technikos transportavimas. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/karines-technikos-transportavimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 10 d. 04:37
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!