Karjera ir karjeros planavimas


Įvadas. Karjeros planavimo aspektai. Asmeninės karjeros samprata. Organizacinė karjera. Interviu. Interviu analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Karjera yra su darbu susijusios patirties procesas,trunkatis visą gyvenimą.Karjera turi du elementus: objektyvų ir subjektyvų.Objektyvus elementas tai pastebima reali aplinka.Pavyzdžiui,jūs galite valdyti karjerą tobulindami savo žinias.O Subjektyvus elementas siejasi su jūsų situacijos suvokimu.Užuot įgiją daugiau žinių,jūs galetumete pakeisti savo siekius. Taigi, tiek objektyvūs veiksniai, tiek individualus jų suvokimas yra svarbūs planuojant karjerą.

Darbo tikslas. Palyginti karjierą dviem aspektais.

Temos aktualumas. Karjeros planavimas yra svarbiausias žmogaus gyvenimo veiksnys, kuris nulemia jo gyvenimo kokybę.

Darbo tikslai:

palyginti karjierą dviem aspektais remiantis literatūros šaltiniais;

Darbo metodai. Literatūros analizė ir apklaustųjų respondentų atsakymų į pateiktus klausimus analizė.

Savo darbe pristatysiu karjerą keliais aspektais,paklausiu respondentų klausimų apie karjeros planavimą.

Vienas esminių mūsų gyvenimo pasirinkimų-profesines karjeros pasirinkimas.Jo svarba milžiniška.Šis pasirinkimas apibrėžia mūsų sėkmę ar nesėkmę,darbą ar nedarbą,džiaugsmą ar neviltį bei apsprendžia mūsų ekonominį kontekstą.Anksčiau karjeros valdymo subjektu dažniau bųdavo organizacija,o šiandien vis plačiau kalbama apie paties individo valdomą asmeninę karjerą. Autorė N.Petkevičiūtė savo knygoje „Karjeros valdymas“ asmeninė individualioji perspektyva (2006) karjerą supranta kaip žmogaus gyvenimo pilnatvės svarbią dalį.Ta pati autorė N.Petkevičiūtė knygoje „Karjeros valdymas organizacinė perspektyva“ (2013) karjerą apibūdina taip: „karjera-tai stimulas,verčiantis individą siekti geresnių darbo rezultatų ir besitesiantis visą gyvenimą. darbo vietų raida įmonėse. Šiame darbe nagrinėsiu karjeros planavimą keliais aspektais, N.Petkevičiūtė savo knugoje Sakalas knygoje „Karjeros valdymas “ asmeninė,individualioji perspektyva(2006) apžvelgia asmeninę ir organizacinę karjerą.

Pažidami save, suvokdama savo norus ir poreikius,asmenybė gali daug sėkmingiau dirbti,kurti,bendrauti ir apskritai gyventi.Karjeros sąvoka literatūroje vartojama keturiomis pagrindinėmis prasmėmis:

Karjera-pasiekimas.Tai daugiausia taikoma darbe.

Krjera-profesija.Vienos profesijos yra prestižišesnės už kitas.

Karjera-viso gyvenimo įvairių vaidmenų patirties nuosekli seka.

Tradiciškai terminas karjera buvo skiriamas tiems,kurie tikisi džiaugtis sėkmėmis.Karjera yra ne kažkas labai puikaus arba nuviliančio,tai daugiau sėkmė,o e pralaimėjimas (Goffman,1961).Asmeninė karjera gali būti tinkamai įvertinta tik paties individo.Todėl asmeninės karjeros sėkmė ir nesėkmė geriausiai įvertinama tų asmenų,kurie apgalvoja,planuoja ir valdo savo karjerą.Tai svarbu dėl dviejų priežasčių-pragmatinės ir normatyvinės.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1985 žodžiai)
  • Aida
  • Karjera ir karjeros planavimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Karjera ir karjeros planavimas. (2016 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/karjera-ir-karjeros-planavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 15:55
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo