Karjera skaidrės


Karjeros planavimas. Pasaulio ir karjeros pokyčiai. Pasaulio pokyčiai ir asmeninės karjeros valdymas. Pasaulio pokyčių įtaka karjerai. Karjeros planavimo prigimtis. Požiūris į karjerą. Karjeros konstravimo procesai. Karjeros tikslai ir strategijos. Karjeros vizija. Gyvenimo ir karjeros vizijos kūrimas. Savarankiškai. – 5 min. Karjeros planavimas. Galimų “Aš” konstravimas. Jei nuspręsite neplanuoti karjeros. 93% žmonių turi. Savęs pažinimas karjerai svarbių stipriųjų ir silpnųjų asmenybės pusių įvertinimas. Kas yra karjera? Karjeros samprata. Savęs vaizdas. „Mano“, kurį pažįsta „Aš“, gali būti daug, priklausomai. Žmogaus savęs vaizdai. Savęs pažinimo modelis. Savęs vertinimas. Nuo ko priklauso savęs vertinimas. Pažinti asmenybės bruožus galima ir. Svarbu išsiaiškinti. Svarbiausi asmenybės veiksniai ir jų įtaka karjeros pasirinkimams. Asmenybė ir darbas. Karjerai svarbių asmenybės ypatumų pažinimas turimų gebėjimų įsivertinimas. Gebėjimai, kuo jie svarbūs? Kaip įsivertinti turimus gebėjimus? Pavyzdys. Karjerai svarbių asmenybės ypatumų pažinimas stipriųjų ir silpnųjų asmenybės pusių įsivertinimas. Kaip įsivertinti stipriąsias ir silpnąsias puses? Ssgg metodas. Užduotis. Užduotis (tęsinys). Užduotis 2 (tęsinys). Metodo aptarimas. Darbo teikiamų galimybių ir grėsmių įvertinimas. Asmenybė ir darbas. Grėsmės ir galimybės. Užduočių aptarimas. Ar turite neįgyvendintų svajonių?. Planų? Tikslų? Laiko ir veiklos planavimas karjeros kelyje. Ar Jūs turite laiko? Laiko ir veiklos planavimas. Holistinis gyvenimo (laiko) matymas. Laiko ir veiklos planavimo svarba. Laiko ir veiklos planavimas. Laiko ir veiklos planavimo svarba. Užduotis – “Savaitės darbai”. Užduotis. Rekomendacijos laikui planuoti. Darbų atlikimo trukdžiai. Išorinių trukdžių valdymas. “Kęstučio diena”. Užduotis. - Kęstučio laiko planavimo įgūdžiai. Tekstas. Paprasti principai kiekvienam, kas nori padidinti savo veiklos efektyvumą.

Blogai, kai naujausios tendencijos „pramiegamos“ ir į jas visai nereaguojama, kol žmogus neiškrenta iš darbo rinkos. Geriau, kai į pokyčių sukeltas tendencijas sureaguojama, įgyjant reikalingų kompetencijų. Geriausia, kai tendencijos nuspėjamos ir jų iššūkiams pasiruošiama iš anksto. Tokie darbuotojai visada išlieka paklausūs.

Kas pasikeitė pasaulyje, kad žmonės šiandien turi imtis patys valdyti savo karjerą?

Kompanijos mažina nuolatinių darbuotojų skaičių; Taikomos kitos darbuotojų samdos formos, tokios kaip laikinas, trumpalaikis, ne visos darbo dienos įdarbinimas; Pasaulyje didėja darbo jėgos perteklius, taip pat ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų; Globali nedarbo problema – dėl to žmonės dirba tokį darbą, kuriame negali maksimaliai panaudoti savo įgūdžių, žinių, realizuoti savęs; Konkuruoti tenka su viso pasaulio darbuotojais, ne tik su savo šalies; Atsiveria darbo galimybės ne tik savoje šalyje, bet ir kitur; Keičiasi reikalavimai išsilavinimui ir žinioms, gebėjimams bei įgūdžiams. Vis didesnę reikšmę įgyja bendrosios kompetencijos, tokios kaip gebėjimas mokytis visą gyvenimą, iniciatyvumas, lankstumas, gebėjimas dirbti savarankiškai;.

Sunku prognozuoti ateitį, bet būtina sekti pagrindines tendencijas, kad išvengti pokyčių keliamų grėsmių karjerai bei pasinaudoti atsiveriančiomis naujomis galimybėmis.

Į karjeros planavimą galima žiūrėti kaip į: Mechaninį procesą Organinį procesą Kontekstinį procesą.

Karjeros planavimas yra nuolatinis ir sudėtingas; Egzistuoja bent du skirtingi požiūriai į karjeros konstravimą ir pokyčius karjeroje: Planavimo ir įgyvendinimo modelis. Bandymų ir mokymosi modelis.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 2343 KB
  • 2016 m.
  • 98 puslapiai (3034 žodžiai)
  • Justina
  • Karjera skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Karjera skaidrės. (2015 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/karjera-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:56
×