Karjera


Sėkminga savirealizacija. Saviugda. Literatūros sąrašas. Žmogus ir sėkmė. Žmogus ir aplinka. Žmogaus saviugda. Visi esame sutikę žmonių, kuriems viskas ir visur sekasi: karjeroje, asmeniniame gyvenime, bendravime. Liaudyje apie tokius žmones sakoma, kad gimė su “marškinėliais”. Taip pat vyrauja tokia nuomonė, kad sėkmę patiria tik protingi, išsilavinę, patrauklūs, turintys plačius ryšius žmonės.

Žmogus ir sėkmė. Liaudyje apie tokius žmones sakoma, kad gimė su marškinėliais . Bet iš tikrųjų tai tik mitas. Be abejo visi šitie veiksniai - dideli pliusai žmogaus savirealizacijoje. Tačiau daugumą visus šituos pliusus turinčius žmones ne tik kad ne žmogaus sėkmė priklauso nuo jo turimų žinių, gabumų ir asmeninio požiūrio, kuris lemia 85% sėkmės. (nr. 1,ps. 23) asmeninis požiūris susideda ne tik iš žmogaus savęs vertinimo, bet ir požiūrio į aplinką, žmones, santykius, problemų sprendimo būd vienas svarbiausių sėkmingumo veiksnių, tai tikslo išsikėlimas. Tikslai gali būti trumpalaikiai ir ilgalaikiai. Svarbi sąlyga – tikslai turi būti realūs, pasiekiami ir atspindėti žmogaus galimybes. Jei žmogaus ambicijos nepasvertos ir nepagrįstos, užsibrėžtas tikslas gali atvesti prie kracho, žmogus gali pajusti ne tik materialinių nuostolių, bet ir patirti psichologinę traumą. Sėkmė didžia dalimi priklauso ir nuo įdėtų pastangų. Kartai metų metus reikia ieškoti nišos, kurioje atsiskleistų visi žmogaus gabumai ir galimybės. O kur dar žinių , įgūdžių, savęs tobulinimas?.

Kalbant apie gabumus, tai tai yra sudėtingas įvairių sąvybių derinys. Gabumai tai tik prielaida veiklai sėkmingai išmokti ir ją atlikti. Jie gali būti paveldėti arba įgimti. Tačiau įgimti sugebėjimai dar nenulemia aukštų rezultatų ar pasiekimų vienoje ar kitoje srityje. Gabumus reikia lavinti, jų lygis priklauso nuo auklėjimo, socialinių ir ekonominių sąlygų, kitų asmenybės sąvybių. Taip pat nuo gabumų ir patirties priklauso asmenybės aktyvumo galimybės, kas yra labai svarbu siekiant tikslo. Aktyvumas tarsi asmenybės variklis, vedantis užsibrėžto tikslo link. Aktyvumo svarbus elementas yra žmogaus motyvacija. Be motyvacijos nevyksta jokia veikla, motyvai padeda pajusti savo veiklos prasmę ir džiaugsmą, padeda suprasti kiekvieno veiksmo priežastį.

žmogus ir aplinka bet reikia sugrįžti į pradžių pradžią, į vaiko gimimą, kada prasideda žmogaus raida, kada formuotis pradeda asmenybė ir jos bruožai, nulemsiantys žmogaus kelią per gyvenimą.

Norint suprasti žmogų, jo elgesį, jo santykį su aplinka ir žmonėmis, derėtų į jį pažvelgti iš skirtingų perspektyvų, Iš taip vadinamos holistinės perspektyvos. ji leidžia kiekvieną žmogų suvokti kaip visumą, aprėpti jo fizinį kūną, žmogiškąją patirtį, mokymąsi ir vystymąsi, kūrybiškumą , asmeninį potencialą. Biologinę prigimtį vaikas jau atrsineša, o tolimesnę socializaciją lemia ir formuoja tėvai, namų ir socialinė aplinka, artimieji, draugai.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (977 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karjera
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Karjera. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/karjera.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:53
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo