Karjeros planavimas organizavimas


Įvadas. Individualios karjeros organizavimas. Karjeros samprata ir organizavimo principai. Organizaciniai karjeros aspektai. Karjeros planavimas. Karjeros planavimo aspektai. Karjeros formavimas. Karjeros planavimo ir realizavimo proceso etapai. Personalo karjeros koncepcijų analizė. Karjeros plano sudarymas, taikant scenarijų metodą. Individualios karjeros planavimas. Karjerą planuojančio darbuotojo savęs įvertinimas. Individuali karjera ir jos realizavimo planavimas. Karjeros planavimo ir realizavimo problemos. Išvados. Literatūra.

Karjera – tai darbuotojo pareigybių, darbo vietų raida įmonėje. Karjeros planavimas nėra naujas dalykas. Jau 1920 m. JAV kai kurios kompanijos sudarinėjo tokias programas. Tačiau mūsų šalyje daugelis organizacijų tik prieš keletą metų pradėjo tai daryti. Lietuvos įmonėse karjeros planavimas dar toli gražu nepaplitusi ir neišvystyta personalo motyvavimo priemonė. Anksčiau tai lėmė specifiniai darbuotojų atrankos kriterijai, lygiavos principas, bei susiformavęs gana neigiamas požiūris į karjeros siekiančius žmones. Dabar įmonės labiau susirūpinusios savo išlikimu bei ekonomine padėtimi, todėl neskiria reikiamo dėmesio ne tik darbuotojų karjeros, bet ir apskritai viso personalo motyvavimui. Geriausiu atveju didesnėse įmonėse formuojami rezervai aukštesnėms valdymo pareigoms užimti. Į juos įtraukiami labiausiai pasižymėję ir perspektyviausi darbuotojai, turintys organizacinių gabumų bei polinkį vadovauti. Dažniausiai šie rezervai padeda įmonei apsirūpinti reikiamo kiekio ir kokybės personalu.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3933 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pastas
  • Karjeros planavimas organizavimas
    8 - 2 balsai (-ų)
Karjeros planavimas organizavimas. (2013 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/karjeros-planavimas-organizavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 09:54
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo