Karjeros planavimas referatas


Įvadas. Karjeros planavimo aspektai. Karjeros planavimo samprata. Karjeros planavimo nauda. Karjeros planavimo eiga. Karjerą planuojančio darbuotojo savęs įvertinimas. Interviu. Interviu analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Karjera daugeliui žmonių yra pirminis veiksnys, kuris užtikrina žmogui tinkamą gyvenimo kokybę. Jis patenkina žmogaus fiziologinius, socialinius bei saugumo poreikius. Šiandien karjeros planavimas vyksta visą žmogaus gyvenimą. Net ir saugiai įsitvirtinus karjeros aukštumose, galime ją keisti, koreguoti ir planuoti iš naujo. Taigi, karjeros planavimas žmogaus gyvenime tampa svarbiu veiksniu lemiančiu jo gyvenimo kokybę.

Kalbant apie asmens karjeros planavimą ir jos galimybes organizacijoje reikia pastebėti, jog darbuotojų karjeros galimybės labai priklauso nuo karjeros planavimo sistemos išvystymo organizacijoje. Svarbus vyraujantis vadovo požiūris į karjerą ir dirbantį darbuotoją. Skirtingi autoriai išskiria skirtingus karjeros planavimo etapus ir karjeros planavimo modelius, kuriuos kuria kiekviena įmonė ir žmogus individualiai.

Darbo tikslas. Išsiaiškinti karjeros planavimo etapus ir naudą organizacijai bei žmogui.Temos aktualumas. Karjeros planavimas visada buvo veiksnys, kuris nulemia žmogaus gyvenimo kokybę.

Darbo tikslai:

išsiaiškinti kas yra karjera ir karjeros planavimas;

apžvelgti karjeros planavimo etapus remiantis literatūros šaltiniais;

apžvelgti kaip tinkamai įvertinti darbuotoją, kuris planuoja savo karjerą;

apklausti respondentus, apie jų asmeninės karjeros planavimą ir suderinimą su organizacijos veikla;

Darbo metodai. Mokslinės literatūros analizė ir apklaustųjų respondentų atsakymų į pateiktus klausimus analizė.

Karjeros planavimas nėra naujas dalykas, tačiau mūsų šalyje tik prieš keletą metų pradėjo veikti karjeros planavimo programa. Šioje srityje vis dar keliamos problemos kaip tinkamai organizacijai išvystyti motyvavimo sistemą, kuri leistų siekti užsibrėžtų karjeros planavimo tikslų. Organizacijos yra susirūpinusios savo ekonominiu išlikimu ir mažai dėmesio skiria darbuotojų karjeros planavimo sisteminimui. Savo darbe pristatysiu karjeros planavimo etapus, savęs įvertinimo galimybes, kurios padės lengviau siekti karjeros plano.

Pradėdamas profesinę veiklą, žmogus dažniausiai įsivaizduoja save dirbantį aukštesnio lygio pareigas arba dirbantį įdomesnį darbą, kuris labiau atskleidžia jo įgūdžius. Tai rodo, kad žmogus turi konkrečius profesinio siekius, kuriuos įgyvendindamas nori kuo geriau panaudoti savo gabumus ir profesinį potencialą. Jis pasiryžęs mokytis, tobulėti, ugdyti save, kad būtų nuolat naudingas organizacijai, kuri taip pat nuolat keičiasi ir vystosi. Toks žmogus planuoja savo karjerą ir nori ją valdyti.

Prieš pradedant analizuoti karjeros planavimo ypatumus, reikia apibrėžti pagrindinę temos sąvoką. Autorė I. Bakanauskienė savo knygoje „Personalo valdymas“ (2008) karjerą supranta kaip darbo aplinkos pasiekimus, kaip tam tikros profesijos lygį bei kaip nuoseklią darbo tąsą kai kiekvienas žmogus turi savo karjeros istoriją. Autorius A. Sakalas savo knygoje „Personalo vadyba“ (2003) karjerą apibūdina taip: „darbuotojo pareigybių, darbo vietų raida įmonėse. Nors karjera dažniausiai asocijuojasi su vertikaliu darbuotojo augimu, tačiau tai apima ir horizontalų judėjimą. Kylant darbuotojų reikalavimų lygiui, jis darosi vis svarbesnis“.(3, p. 152) Tarptautinių žodžių žodynas karjeros sąvoką apibrėžia: „tai greitas ir reikšmingas kilimas tarnyboje, visuomenėje, mokslinėje srityje“. (1999) Tai išreiškia, kad sėkmingam karjeros planavimui turi būti suderinti žmogaus ir organizacijos poreikiai bei tikslai, kurie lemtų ne tik darbuotojo pasitenkinimą darbu, bet ir organizacijos ekonominį augimą. Šiame darbe nagrinėsiu karjeros planavimo aspektus, kurie turėtų veikti kiekvienos organizacijos viduje ir turėtų teigimai veikti iškeltų tikslų įgyvendinimą. Analizuojant karjeros galimybes ir karjeros planavimą būtų tikslinga atkreipti dėmesį ir į karjeros planavimo principus ir modelius bei juos panagrinėti.

A. Sakalas knygoje „Personalo vadyba“ (2003) apžvelgia kaip organizacija turėtų organizuoti savo darbuotojų karjerą. Karjeros planavimas apima visus darbuotojus, nepriklausomai kokiame pavaldumo lygmenyje jie yra. Autorius išskiria šiuos principinius teiginius:

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (3450 žodžiai)
  • Vilma
  • Karjeros planavimas referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Karjeros planavimas referatas. (2015 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/karjeros-planavimas-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:48
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo