Karjeros projektavimas


Darbai karjeros projektavimas. Karjieros projektavimas darbai. Karjera referatas.

Įvadas. Tyrimo metodai. Tyrimo organizavimas. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Konsultavimo planas. Išvados. Literatūra. Klausimai, užduoti neringai pokalbio metu. Klausimynas. Gebėjimų klausimynas.

Jaunimui baigiant vidurinę bendrojo lavinimo mokyklą, ypač aktualios tampa socialinės ir profesinės orientacijos. Profesinė orientacija – bendros žinios apie profesijas: vienos iš jų pasirinkimo galimybės vertinimas ir tokio pasirinkimo vertinimas. Po interviu su abituriente neringa paaiškėjo, jog ji dar neturi aiškių profesinių tikslų, nėra galutinai apsisprendusi kokią specialybę norėtų įgyti. Tai buvo vienas iš pokalbių, kurio metu dar kartelį buvo patvirtinta, jog likus keletui mėnesių iki vidurinės mokyklos baigimo dar nėra apsispręsta nei dėl specialybės, nei dėl tolimesnės mokymosi įstaigos pasirinkimo, nepaisant to, kad profesijos pasirinkimas nulemia tolimesnį jaunuolio gyvenimą, gyvenimo būdą ir net socialinę padėtį.

Pati neringa teigia, kad šį neapsisprendimą dėl tolimesnių pasirinkimų lemia nepasitikėjimas savimi kai kuriose situacijose. Ji retsykiais suabejoja savo sugebėjimais. Tačiau ar tam yra pagrindo galidarbo tikslas – išsiaiškinti konsultuojamosios ateities planus bei juos lemiančius veiksnius, nustatyti kokią tyrimas buvo atliekamas dviem metodais: interviu ir testais. Abiturientei neringai pokalbio metu buvo pateikti klausimai, kurių dėka buvo mėginama išsiaiškinti, ar neringa planuoja tolimesnę savo ateitį, kas įeina į jos planus, kas įtakoja jos pasirinkimus ir kas trukdo tikslų pasiekimui. Užduoti klausimai buvo suskirstyti į keturias grupes. Pirmąja klausimų grupe buvo gaunama bendroji informacija apie apklausiamąją: vardas, lytis, amžius, gyvenamoji vieta, šeimyninė padėtis, išsilavinimas. Antroji klausimų grupė padėjo sužinoti tai, ar neringa pakankamai turi informacijos profesijų pažinimui. Trečiąja klausimų grupe buvo mėginama išsiaiškinti, ar neringa jau yra apsiprendusi, ką norėtų studijuoti pabaigus vidurinę, ar ji nesiblaško tarp tam tikrų pasirinkimų.

Kitas klausimynas buvo pateiktas neringos tėvams. Buvo norima sužinoti, ką jie mano apie savo dukros ateities planus.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (2360 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Karjeros projektavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Karjeros projektavimas. (2011 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/karjeros-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 05:35
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo