Karjeros ugdymas Savęs pažinimo procesas (savęs vaizdas, savęs vertinimas)


Savęs pažinimo procesas. Savęs vaizdas. Savęs vertinimas. Savęs vertinimo dimensijos. Pažinimu ar emocijomis paremtas savęs vertinimas. Bendras ar konkretus savęs vertinimas. Savęs vertinimo veiksniai. Nerealus siekimų lygis gali būti dvejopas. Teigiamas savęs vertinimas.

Savęs pažinimas – tai nesibaigiantis procesas, kai individas save analizuoja ir atranda vis naujas nepakartojamas savo paties charakteristikas. Kiekvienas žmogus yra unikalus, pasižymi daugeliu įvairių savybių, kuriomis naudodamasis gali kurti unikalią savo asmenybę, unikalų gyvenimą ir karjerą. Savęs pažinimas gali tęstis visą gyvenimą, žmogaus savęs vaizdas nuolat kisti, tačiau kai ateina laikas priimti svarbius karjeros sprendimus, žmogus turi duoti sau aiškius ir sąžiningus atsakymus apie tai kuo jis save laiko ir kaip save vertina.

„Mano“, kurį pažįsta „Aš“, gali būti labai daug ir įvairių, priklausomai nuo to, kuo konkrečiu momentu mes savyje domimės. Pavyzdžiui, galime domėtis savo kūnu, asmenybės bruožais, vertybėmis, interesais, kompetencijomis ar dar nuo nors, ką turime ar kas mums priklauso.

Kiekvienas žmogus savo gyvenime paprastai susikuria ne vieną savęs vaizdą. Bet kuri asmenybė turi faktinį savęs vaizdą, tai yra daugiau ar mažiau aiškiai suvokia tai, kokia ji yra dabartiniu metu. Faktinis savęs vaizdas tai tam tikras atskaitos taškas savo karjerą valdančiam žmogui.

Faktinio savęs vaizdo elementai – tai tam tikros žinios apie save, kuriomis planuojant karjerą galima pasinaudoti, siekiant joje kuo aukštesnių tikslų.

Todėl reikia žinoti: Savo faktinį „aš“, kuris mums padeda orientuotis vidinėje realybėje. Savo idealųjį „aš“, kuris padeda mums kelti karjeros tikslus. Savo profesinį „aš“, kuris yra susijęs su savo savybių, įgalinančių atlikti tam tikrus profesinius ar darbinius vaidmenis, pažinimu ir lavinimu. Savo parodomąjį „aš“, kuris yra reikalingas tinkamam savęs pristatymui. Savo veidrodinį „aš“, kuris padeda mus valdyti įspūdį, kurį kuriame aplinkiniams. Savo primetamą „aš“, kad galėtumėme savarankiškai priimti svarbiausius karjeros sprendimus.

  • MS PowerPoint 326 KB
  • 2016 m.
  • 51 puslapis (1900 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vita
  • Karjeros ugdymas Savęs pažinimo procesas (savęs vaizdas, savęs vertinimas)
    10 - 4 balsai (-ų)
Karjeros ugdymas Savęs pažinimo procesas (savęs vaizdas, savęs vertinimas). (2015 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/karjeros-ugdymas-saves-pazinimo-procesas-saves-vaizdas-saves-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 12:27
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo