Karkasinės sistemos, visuomeninės paskirties pastatas


Įvadas. Informacinių šaltinių apžvalga. Projektiniai sprendimai. Bendrieji duomenys projektavimui. Planinis tūrinis pastato sprendimas. Pastato konstrukcinė schema. Pamatai. Sienos. Perdangos. Stogas. Laiptai. Langai, durys. Grindys. Išvados. Informacijos šaltiniai. Priedai.

Kaip teigia „In Real“ nekilnojamojo turto specialistai, Lietuvos rinka iš esmės atsigauna dėl gyvenamųjų pastatų paklausos augimo. Kita vertus, šiuo atveju neverta pamiršti ir visuomeninės paskirties pastatų – sulaukiama nemažai ES finansavimo (populiarios ES Sanglaudos veiksmų programos priemonės). Atsižvelgiant į nacionalinės ir tarptautinės reikšmės politinius ir kultūrinius įvykius, visuomeninės paskirties pastatų projektų poreikis ilgainiui auga.

Projektuojamas pastatas yra realus, jo rezultatai gali būti pritaikyti praktikoje. Projektuojamas objektas atitinka šiluminės izoliacijos, garso izoliacinius, stiprumo, pastovumo, saugumo reikalavimus. Visi projektiniai sprendimai atitinka statybos techninius reglamentus.

Parengti planinį – tūrinį sprendimą (pastato formą ir parametrus, aukštų skaičių ir jų aukštį, planinius ir tūrinius pastato rodiklius);

Parinkti pagrindines pastato konstrukcijas (pamatus, sienas, pertvaras, perdangas, duris, grindų denginį);

Atlikti pastato išorinių konstrukcijų sudarančių sluoksnių visuminius šiluminius skaičiavimus;

Paruošti darbo brėžinių ir žiniaraščių lentelių paruošimas;

Atsižvelgiant į tai, jog visuomeninės paskirties pastato planuojamas plotas viršija 92 m2, galios pastarosios taisyklės.

projekte numatytų monolitinio gelžbetonio konstrukcijų įrengimas: pamatai, kolonos, perdangos ir kt. dangos.

Akcentuotina, jog tam tikri techninėse specifikacijose ir techninio projekto brėžiniuose išdėstyti esminiai reikalavimai negali būti keičiami:

konstrukcijų betoninių paviršių apsauga; konstrukcijų gaisriniai reikalavimai.

Lietuva yra vėsiojo vidutinio klimato zonoje su vidutinio šiltumo vasaromis bei vidutinio šaltumo žiemomis. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra yra apie 17 °C, žiemą – apie -5 °C. Kadangi Panevėžys yra Lietuvos Šiaurėje, toje Lietuvos dalyje didėja klimato kontinentalumas: platėja temperatūros metinė ir paros amplitudės, šaltesnės žiemos, ilgiau laikosi sniego danga, oras sausesnis. Panevėžyje dar 1969 m. siautė ilgiausia Lietuvoje stichinė pūga (78 val. 25 min.).

Gruntas kuriame bus statomas objektas yra priemolis. Augalinės žemės storis yra 0,45 m. Gruntiniai vandenys 3 metrų gylyje.

Pagrindiniai konstrukciniai sprendimai (pamatai, sienos, kolonos, perdangos, pertvaros, denginys, rygeliai ir sijos) parenkami iš standartinių „Betonikos“ gaminių katalogo, o planinis tūrinis sprendimas apima pirmame aukšte įrengiamą tambūrą, holą, liftą, laiptinę, kabinetus, WC patalpą, antrame aukšte – salę bei WC patalpą.

Atsižvelgiant į individualią užduotį, kursiniame projekte projektuojamas visuomeninės paskirties pastatas atitinka tam tikrus kriterijus: montuojami gelžbetoniniai surenkami juostiniai pamatai, sienos - daugiasluoksnės, perdangos - surenkamos, gelžbetoninės, tuštumėtos; gelžbetoninių surenkamų laiptakių laiptai, stogą numatyta įrengti iš valcuotų dėžinių profilių ir lakštinio plieno. Pastato konstrukcinė schema yra išilginių laikančių sienų sistema.

Pastatas turi du įėjimus, pirmas yra pagrindinis, kitas - evakuacinis, naudojamas nelaimės atveju. Atsivėrus pagrindinėms pastato durims, patenkama į holą, kuris yra pritaikytas neigaliesiems, įrengti laiptai ir liftas į antrąjį pastato aukštą. Holo dešinėje pusėje patenkama į pastato sales, jas praėjus atsiremiama į koridoriaus patalpą. Koridoriaus dešinėje suprojektuoti tualetai, pasukus koridoriaus kairėn patenkama į dar vieną koridorių, kur suprojektuoti kabinetai ir atsarginis išėjimas. Pakilus į antrą aukštą, patenkama į salę. Antro aukšto laiptų dešinėje už salės suprojektuota saugykla, kairėje pusėje – tualetai.

Pagal priimtus sprendimus matyti, jog pirmame aukšte yra 14 patalpų įskaitant laiptinę bei liftą, o antrajame 5 patalpos (analogiškai įskaitant laiptinę bei liftą). Viso name yra 17 patalpų nevertinant laiptinės. Didžiausias plotas pirmame aukšte tenka kabinetams (267,07 m2), antrame aukšte - salei (408,14 m2). Bendras statinio plotas apima 903,62 m2.

  • Statyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 924 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (4180 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintare
  • Karkasinės sistemos, visuomeninės paskirties pastatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Karkasinės sistemos, visuomeninės paskirties pastatas. (2015 m. Rugpjūčio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/karkasines-sistemos-visuomenines-paskirties-pastatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 18:02
×