Karlas Kolodis ir Janina Degutytė skaidrės


Karlas kolodis. (1826-1890). Biografija. Faktai. Kūryba. „Pinokio nuotykiai“. Žanro ir stiliaus savitumas. Siužeto struktūros bruožai. Šeimyninis Lorencinių laidojimo rūsys, kuriame ilsisi Karlas Kolodis. Janina Degutytė. (1928 - 1990). Biografija. Kūryba. Gamtos motyvas ir kultūros pasaulio pojūtis. Tautos istorija. Vaikams. Bibliografija. J. Degutytės kapas Antakalnio kapinėse. Priedai. „Sūpuoklės“ interpretacija. Ugdomosios veiklos epizodas. Literatūra.

Pirmasis poezijos rinkinys išleistas 1959 m. Jai svarbios tikros meilės, ištikimybės, tiesos temos. Pagrindinis jos kūrybos bruožas - pasaulio, kuriame gyvena medžiai, gėlės, žvėrys, spalvos, garsai kūrimas. J. Degutytės eilėraščių yra išversta į rusų, latvių, anglų kalbas.

Parašė 11 poezijos knygelių. Rašė ne tik peoziją, bet ir pasakas. Rinkinys - „Pelėdžiuko sapnas” – kuriame yra septynios pasakas. J.Degutytės pasaka: žemėj gėriui vietos (namų) nėra, gėris egzistuoja tik svajonėse, gal anam gyvenime (tiktai žuvusį pelėdžiuką priglaudžia pomirtinė – Sapno karalystė, kurioje išsipildo visi jo troškimai).

Amžius: 5-6 metų vaikai. Tema: Svečiuose sūpuoklės. Tikslas: plėsti vaikų žodyną, ugdyti meninį vaiko skonį, žadinti vaizduotę, kūrybiškumą. Uždaviniai: Klausytis sakomo eilėraščio “Sūpuoklės”. Diskutuoti eilėraščio tema. Nupiešti savo sūpynes. Vieta: grupė. Priemonės : eilėraštis, supynės, pieštukai, popierius. Įvadinė dalis : Supažindinus lauke vaikus su tema pasiūlau jiems pasisupti. Grįžus į grupę paklausiu: - Kas mūsų grupėje žino, kas yra tos sūpuoklės? Vaikams paminėjus, kad galime pasisupti. Aš jų paklausiu: - O gal norit išgirsti eilėraštuką apie sūpuokles? Susipažinimas su tekstu – išgirdusi, kad nori pasakau eilėraštį.

Dar kartą perskaitau eilėraštį.  Kokie daiktai be sūpynių dar čia yra? Aptariame ar eilėraštis jiems patiko? Paklausiu ar jiems patinka suptus?   Baigiamoji dalis – Plėtojant šią temą pasiūlau nupiešti save ant sūpynių. Ir aptarti, kas yra aplink, kaip jie jaučiasi supdamiesi ir kt.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 5536 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (1690 žodžiai)
  • Monika
  • Karlas Kolodis ir Janina Degutytė skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Karlas Kolodis ir Janina Degutytė skaidrės. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/karlas-kolodis-ir-janina-degutyte-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:23
×