Karma ir reinkarnacija


Įvadas. Reinkarnacija. Reinkarnacijos įrodymai. Praėjusio gyvenimo įtaka dabarčiai. Kas yra karma? Karma ir ligos. Karma - žmogaus elgesio pasekmė. Išsilaisvinimas nuo reinkarnacijos pagal P. Jogananda. Išsilaisvinimas nuo reinkarnacijos pagal A. Svijašą. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo aktualumas : Karma ir reinkarnacija - tai glaudžiai vienas su kitu susiję dėsniai. Jie nulemia žmonių gyvenimus jiems to net nežinant. Vis dėlto, žmogus išmanydamas karmos ir reinkarnacijos ryšį gali laisvai jį valdyti, atsirinkdamas gerus dalykus nuo blogų. Kiekvienam svarbu suprasti karmos reikšmę, nes ji nenulemia viso žmogaus gvenimo, ji tai pat palieka vietos ir individualiems pasirinkimams, kurie vėliau lemia reinkarnacijos pasekmes.

Sakoma, jog prieš mirtį žmogus mato šviesą tunelio gale. Šviesa simbolizuoja laisvę, ramybę, taiką. Manoma, kad ta šviesa yra kelias į amžiną ramybę ir poilsį. Tačiau yra šiam manymui prieštaraujančių įsitikinimų. Daug kur, o ypač budizme, paplitęs tikėjimas reinkarnacija, tai yra, kad žmogus nemiršta, jo siela yra amžina, ji tiesiog reinkarnuojasi į kitą kūną, o ta šviesa tunelio gale, yra kūdikio atėjimas į šį pasaulį. Reinkarnacijos sąvoka teigia, jog žmogaus kūnas miršta, tačiau siela yra amžina. Taigi, reinkarnacija yra filosofinė sąvoka, kuria teigiama, kad žmogui mirus jis atgimsta iš naujo.

Visa ši teorija nėra iš piršto laužta. Pasaulyje atsitinka daug situacijų, kurios mums liudija, jog reinkarnacija tikrai egzistuoja. Vis dėlto, tokių nutikimų yra per mažai, kad tai būtų moksliškai pagrįsta, todėl globališkai dar nėra pripažintas reinkarnacijos egzistavimas.

Dažniausiai reinkarnacija pasireiškia per pačius mažuosius - vaikus. Vaikų sielos yra neseniai palikusios praeitus savo gyvenimus, todėl jie dažnai atsimena įvairius dalykus, įvykius iš savo preito gyvenimo, tačiau suaugusieji yra linkę manyti, jog vaikai turi lakią fantaziją, todėl jais netiki. Laikui bėgant vaikai užžmiršta ir paskutinius atsiminimus iš savo praeities. Tačiau yra sielų, kurios taip lengvai nelinkusios paleisti savo praeities, vaikų atsiminimai būna ryškūs, jie žino tikslias vietas, detales, pažįsta žmonės iš savo praeito gyvenimo ir visai nesvarbu, kad jie gyveno kitoje šalyje ar net žemyne. XX-ajame amžiuje pasaulį apskriejo stulbinantis reinkarnacijos įrodymas. Jauna mergaitė, Šanti Devi iš Indijos, tik išmokusi rišliai kalbėti, pradėjo visiems pasakoti apie savo vyrą ir sūnų, gyvenančius už pusantro šimto kilometrų nuo jų namų. Suprantama, tėvai į dukros kalbas nekreipė dėmesio, kol galiausiai, mergaitei suėjus 8-eriems metams, tėvai nusprendė kreiptis į gydytojus, manydami, kad jų dukra gali sirgti psichikos sutrikimais. Daktarui Šanti papasakojo net apie savo mirtį. Ji teigė mirusi gimdydama sūnų, kurio taip ir nespėjo pamatyti.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2449 žodžiai)
  • Universitetas
  • Samantag06
  • Karma ir reinkarnacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Karma ir reinkarnacija. (2017 m. Rugsėjo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/karma-ir-reinkarnacija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 04:07
×