Karo tema Vergilijaus herojiniame epe “Eneida” (2 ir 8 giesmės)


Vergilijus eneida. Vergilijaus eneida. Vergilijus eneida 4 giesme. Eneidos autorius. Karo giesmes. Apdainuoju zygi ir vyra. Eneida antroji giesme.

Įvadas. Pagrindinės temos vergilijaus eneidos antrojoje knygoje. Trojos arklys, trojos žūties vaizdavimas. Enėjo sapnas, jo pasirinkimai. Giesmė, dievai. Achilo skydo vaizdai. Enėjo skydo vaizdai. Literatūra.

29m.pr.Kr Vergilijus išleido poemą “Georgikos”, kurią parašė lieptas Mecenato. Tai didaktinė poema,kurią autorius padalino į 4 knygas, visose pagrindinė tema yra žemės ūkis. Taip pat už valstietiškų patarimų slypi poeto noras pamokyti žmogų surasti tikrą gyvenimo kelią, suvokti jo prasmę, tačiau pasaulio literatūroje „Georgikos“ neturėjo didelio pasisekimo.

Didžiausias Vergilijaus veikalas, beabejonės, yra epas „Eneida“, prie kurio jis triūsė net apie 11 metų ir kuris susideda iš 12 knygų. Autorius hegzametrais rašė ne iš eilės, eiliavo tai, kam jautė įkvėpimą, paskui grįždavo prie praleistų vietų. Netgi manoma,jog Vergilijus per dieną parašydavo 3 epo eilutes. Deja, poetas mirė nebaigęs ir neišleidęs „Eneidos“. Sirgdamas jis norėjo sudeginti savo kūrinį, kadangi laikė jį netobulu ir neužbaigtu, tačiau po Vergilijaus mirties Augustas liepė Varijui ir Tukai „Eneidą“ išleisti. Kaip ir kiekvienas Antikos kūrinys, „Eneida“ turi specialią įžangą. Pirmosios eilutės: „Žygį apgiedu ir vyrą“, skelbia,kad poetas apdainuoja karus ir vyrą, tarsi pasako norintis abi temas apimti viename veikale. Kadangi Vergilijus „Eneidoje“ teigia milžinišką lemties galią bei svarbą ir dėl to, kad tuo pritaria svarbiausiam stoicizmo filosofijos teiginiui apie lemties galią, Visatos sandaros tikslingumą ir dėsningą būtį, Eneida laikoma stoikų įkvėptu veikalu.

  • Microsoft Word 214 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2001 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Karo tema Vergilijaus herojiniame epe “Eneida” (2 ir 8 giesmės)
    10 - 2 balsai (-ų)
Karo tema Vergilijaus herojiniame epe “Eneida” (2 ir 8 giesmės). (2013 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/karo-tema-vergilijaus-herojiniame-epe-eneida-2-ir-8-giesmes.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 06:25
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!