Karstinės įgriuvos


Karstinės įgriuvos. Karstinė įgriuva – dažniausiai šulinio formos. Lietuvoje karstinių įgriuvų pasitaiko ne taip jau ir daug. Šiaurės Lietuvos karstinio regiono reljefas buvo ir tebėra formuojamas karstinių pradubų bei gilių įgriuvų. Karvės ola – tai žymiausia karstinė įgriuva Lietuvoje, susiformavusi XX a. Pasak specialistų, panašios karstinės įgriūvos gali siekti kelių šimtų metrų gylį. Gyventi ten, kur bet kur ir bet kada gyvomis žaizdomis gali atsiverti žemė. Gamta tokia galinga – per sekundę gali sugriauti tai, ką žmogus kūrė keletą metų.

Karstinė įgriuva – dažniausiai šulinio formos, staigios karstinės deformacijos apraiška, kuri susiformuoja į požeminę ertmę įgriuvus ją dengiančių uolienų (gruntų) storymei.

Šiaurės Lietuvos karstinio regiono reljefas buvo ir tebėra formuojamas karstinių pradubų bei gilių įgriuvų. Todėl intensyvaus karsto teritorijos žemės paviršiuje matyti atviros karstinės įgriuvos, piltuvo formos ir pailgos, sausos ar su ežeriukais, pelkutėmis, pavienės ar besitęsiančios grandinėmis, susiliečiančios viena su kita; be to, esama karstinės kilmės erdvių, pailgų, plokščiadugnių lomų, duburių, šiaip nedidelių pradubų, žemės paviršiaus suslūgimų.

  • MS PowerPoint 4113 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (248 žodžiai)
  • Moze14
  • Karstinės įgriuvos
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Karstinės įgriuvos. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/karstines-igriuvos.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:31
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo