Kartografija


Kartografija. Kartografijos, kaip pažinimo šakos, definicija (apibrėžimasŽemės forma ir žemėlapis. Kartografinės projekcijos samprata. Žemėlapio mastelis. Kartografinės generalizacijos sąvoka. Vandenų generalizacija. Reljefo generalizacija. Gyvenviečių generalizacija. Žemėlapis ir jo elementai. Matematiniai žemėlapio elementai. Pagrindiniai kartografavimo metodai. Ženklų kartografavimo metodas. Izolinijų kartografavimo metodas. Kokybinio fono kartografavimo metodas. Taškų kartografavimo metodas. Arealų kartografavimo metodas. Linijinių ženklų kartografavimo metodas. Judėjimo ženklų kartografavimo metodas. Kartodiagramų ir kreivių kartografavimo metodas. Lokalizuotų diagramų kartografavimo metodas. Kartogramų metodas. Kartografinės komunikacijos samprata. Kartografinės semiotikos samprata. Kartografinis dizainas. Jo raidos bruožai. Geografinių žemėlapių klasifikacija. Lietuvos kartografinio vaizdo raidos bruožai.

Vystėsi prekybiniai ryšiai, vandens keliai, tam reikėjo hidrografinio žemėlapio su vandens keliais ir gyvenvietėmis. Tokį žemėlapį 1613 m. sudarė Radvila – Našlaitėlis. Jame buvo tiksliai vaizduojamos gyvenvietės ir hidrografinis tinklas. Tiklsiausiai kartografuota: Naugardukas ir Minsko vaivadijos. Netiksliausiai: LDK pietūs ir vakarinė Lietuvos dalis. Gyvenviečių tinklas žemėlapyje atspindi tikrovę. Šis žemėlapis turi aiškinąmąjį tekstą ir leidžia istorikams geriau surasti tuometines kartografuojamos teritorijos sąrangą, koks buvo administracinis suskirstymas.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (2730 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Kartografija
    9 - 1 balsai (-ų)
Kartografija. (2014 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kartografija.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 14:38
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo