Kartografijos pirmo tarpinio klausimai ir atsakymai


Ką vadiname kartografiją. Kas yra žemėlapis? Radvilos LDK žemėlapis. Žemėlapių leidyba tarpukaryje. Seniausias Lietuvos kartografinis vaizdas. Geografiniai žemėlapiai ir jų klasifikacija. Teminiai žemėlapiai. Specialieji žemėlapiai. Bendrojo geografinio žemėlapio elementai. Kiti kartografiniai kuriniai. Pagal ką skirstomi atlasai. Su kokiais mokslai glaudžiausiai susijusi kartografija. Kokias žinote kartografijos mokslo sritis. Žemės forma ir didumas. Projektavimo metodai. Projekcijų tipai cilindrinė projekcija ortogonalioji. Koks vaizduojamojo fizinio Žemės paviršiaus plotas yra projektuojamas plokštumą neatsižvelgiant į žemės sferiškumą. Kas yra mastelis. Grafinis mastelio tikslumas. Kokie standartiniai masteliai. Kas yra geografinė ilguma. Kas yra geografinė platuma. Kas yra direkcinis kampas. Kas priimta už x ašį Kas yra koordinačių tinklas. Kuo skiriasi geografinės ir stačiakampės koordinatės. Kaip suprantamas mastelio tikslumas Kaip suprantate , dienovidinių artėjimo kampas. Lietuvoje taikomos geodezinių koordinačių sistemos. Kas yra geoidas. Kas yra elipsoidas. Kilometrinio tinklo intervalai topografiniuose žemėlapiuose. Kas yra magnetinis dienovidinis.

Specialieji žemėlapiai yra skirti spręsti techninius, inžinerinius, projektinius ir kitus uždavinius.

Navigaciniai žemėlapiai - aero ir kosminiai navigaciniai jūrų navigaciniai, kelių ir autokelių.

Kadastriniai žemėlapiai – žemės kadastro, vandenų kadastro, reljefo kadastro ir t.t.

Techniniai žemėlapiai – požeminių komunikacijų, inžineriniai – statybiniai. naftotiekio ir t.t.

Pagal teritoriją atlasai skirstomi į pasaulio, atskirų šalių bei administracinių vienetų atlasus.

Filosogija, mokslai apie žemę ir planetas, matematika, technika ir automatizavimas, distanciniai tyrimai, astronomija geodezija, socialiniai – ekonominiai mokslai.

Žemėlapio projekcija – tai kreivo Žemės paviršiaus transformavimas į plokštę žlapį.

Sferinių platumos ir ilgumos koordinačių projektavimą į stačiakampes galima įsivaizduoti kaip skaidraus gaublio taškų perkėlimą menamais šviesos spinduliais ant išklojamo paviršiaus, pavyzdžiui, ant plokščio popieriaus lapo.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (1063 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Kartografijos pirmo tarpinio klausimai ir atsakymai
    7.5 - 2 balsai (-ų)
Kartografijos pirmo tarpinio klausimai ir atsakymai. (2015 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kartografijos-pirmo-tarpinio-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 17:27
×