Kartografijos savarankiškas darbas


Žemėlapio komponuote. Kartografija referatai. Kas yra geografinis tinklelis. Savarankiskas darbas su zemelapiu. Mastelis savarankiskas darbas. Kartografiniu zemelapiu sudarymas referatai. Zemelapio vaizdo orientavimas. Savarankiškas darbas sklypo aprašymas. Kartografines projekciju tipai. Kūginė kartografinė projekcija.

Žemėlapio rūšis ir pavadinimas. Kartografinė projekcija. Žemėlapio mastelis. Geodezinis pagrindas. Žemėlapio komponuotė. Žemėlapio kartografinis vaizdas ir jo kartografavimo metodai. Pagalbiniai ir papildomi elementai. Priedai.

Mano pasirinktas geografinis žemėlapis yra teminis, nes jame vaizduojamas gamtinių reiškinių erdvinis pasiskirtstymas, bei dinamika. Pagal teritorijos dydį šis analizuojamas reljefo kilmvisi geodeziniai masteliai redukuojami į referensinio elipsoido paviršių. Sudarant žemėlapį, šis matematinis paviršius atvaizduojamas plokštumoje. Tačiau nė vieno kreivo paviršiaus negalima ištiesti plokštumoje taip, kad nebūtų plyšių ir kai kurios paviršiaus vietos neužeitų viena ant kitos. Norint gauti plokštumoje mažiau deformuotą žemės paviršiaus vaizdą, sudarant žemėlapius, taikomi tam tikri sąlyginiai vaizdavimo būdai, vadinami kartografinėmi analizuojamasis žemėlapis pagal deformacijas priklauso lygiakacilindrinė projekcija sudaroma imant liečiantį ekvatorių cilindrą. Ant cilindrinio paviršiaus tam tikru būdu perkialiamas geografinis tinklas. Dienovidiniai ant cilindro paviršiaus yra cilindro sudaromosios, o lygiagretės – jiems statmeni apskritimai. Cilindras perpjaunamas ir ištiesiamas ant plokštumos. Gaunama cilindrinė geografinio tinkle projekcija.

Projektuojant svarbus gaublio polinės ašies ir pagalbinio kūno ašių santykis. Jeigu cilindro ir kūgio ašys sutampa su gaublio poline ašimi projektavimas normalus. Kai ašys kertasi statmenai – skersinis, kai kampas tarp ašių svyružemėlapio mastelis - linikur m – žemėlapio mastelio vardiklis, s – linijos ilgis plane, s – linijos horizontamano pasirinkto Lietuvos geografinio žemėlapgeodezinis pagrindas reikalingas sudarant žemėlapius ir kitus žemės matavimo darbus, atliekant visos šalies ar žemyno kartografavimą. Geodezinis pagrindas yra sudaromas iš geodezinių tinklų.

Nors geodezinis pagrindas ir yra kiekviename žemėlapyje, bet dažniausiai jiribos, kurios apibrėžia žemėlapyje atvaizduotos teritorijos plotą, vadinamos žemėlapio rėmeliu. Žemėlapio teritorijos plotas apribotas kartografiniu tinkleliu. Nuo žemėlapio mastelio priklauso jame atvaizduotos teritorijos plotas, kuris ribojamas lygiagretėmis ir dienovidiniais.

Projektuojant žemėlapį, reikia spręsti svarbių klausimų kompleksą: nustatyti kartografuojamos teritorijos ribas ir jai pritaikyti atitinkamus rėmelius, taip pat išdėstyti tam tikrose vietose pavadinimus, legendas ir jeigu reikia, papildomus žemėlapius, grafikus ir panašiai. Visa tai ir sudaro žemėlapio komponuotę.

Svarbus komponavimo momentas yra vaizdo orientavimas į šiaurę, Vidurinis dienovidinis yra nukreiptas į viršutinį žemėlapio kraštą. Klaidinga manyti, kad visa viršutinė žemėlapio rėmų dalis orientuota į šiaurę.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (946 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Kartografijos savarankiškas darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kartografijos savarankiškas darbas. (2011 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/kartografijos-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 13:24
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo