Kartografinės medžiagos paieška ir analizė


Įvadas. Nacionalinė atsinaujinančios energijos laboratorija (NREL). Miestų biologinės įvairovės apžvalga. Tarptautinė kartografijos asociacija. GeoQlik. Europos aplinkos agentūra. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Internetas – didžiulis informacijos lobynas. Didžiausią jo dalį sudaro Pasaulinis voratinklis arba žiniatinklis, kur tinklalapių pavidalu publikuojami sunkiai įsivaizduojamų apimčių informacijos kiekiai. Dažnai sakoma, kad bet kokia informacija, kurios gali prireikti, jau yra Internete, tik reikia mokėti ją rasti. Čia į pagalbą ateina Interneto paieškos sistemos. Interneto paieškos sistemos – tai didžiulės tinklalapių duomenų bazės, kuriose galime ieškoti tinklalapių, kuriuose publikuojama mums reikalinga informacija. Tokiose duomenų bazėse paprastai saugomas tinklalapio adresas, trumpas aprašymas bei raktažodžiai, nusakantys tinklalapio temą. Naudojantis paieškos sistema, į užklausos laukelį mums reikia įvesti ieškomą žodį ar frazę (tai ir yra vadinamieji raktažodžiai), o paieškos sistema suranda tinklalapius, kuriuose mūsų ieškomi žodžiai ar frazė yra paminėti. Kaip rezultatas, pateikiami tinklalapių adresai bei trumpi jų aprašymai. Mūsų įrašyti paieškos žodžiai yra vadinami užklausa.

Dažnai įvedę vieną žodį ar labai bendrą frazę, galime gauti tūkstančius paieškos rezultatų –

tinklalapių adresų, kuriuose yra paminėti mūsų ieškomi žodžiai. Todėl naudojantis paieškos sistema

reikia žinoti keletą užklausos formavimo taisyklių, kad paieškos rezultatai kuo tiksliau atitiktų mūsų

Šiame darbe ir pabandysime naudodamiesi paieškos sistemomis surasti 5 interneto puslapius susijusius su kartografijos mokslu ir juos išanalizuoti.

  • Geodezija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 6178 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1134 žodžiai)
  • Asta
  • Kartografinės medžiagos paieška ir analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Kartografinės medžiagos paieška ir analizė. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kartografines-medziagos-paieska-ir-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:48
×