Kartonas


Pramonės ir gamybos referatas.

Kartonas. Kartono rūšys. Plačiau apie kiekvieną kartono rūšį. Kartono savybės. Kartono taikymas. Gofruotas kartonas. Gofruoto kartono istorija. Gofruoto kartono sudėtis. Plačiau apie gofruoto kartono sudėtį. Gofruoto kartono savybės. Gofruoto kartono taikymas. Gofruoto kartono pakuotės privalumai. Kartono gamyba. Literatūros sąrašas.


Pakuotės - kartonas yra plačiai naudojamas maisto produktų pakavimui(vienasluoksnis arba daugiasluoksnis, gaminamas iš balintos celiuliozės arba geros kokybės popieriaus masės be priedų) ir dėžių gaminimui (daugiasluoksnis, viršutinis sluoksnis iš geros kokybės masės, o kiti sluoksniai dažniausiai iš antrinių žaliavų). Jos gali būti padarytos įvairių formų ir dydžių, jas lankstant, klijuojant arba naudojant išradingas konstrukcijas su sukabinamomis detalėmis.

Poligrafijos priemonės - Poligrafijoje dažnai skiriamos šios rūšys: rudasis kartonas (kietiems viršeliams), įrišimo kartonas, spalvotas kartonas, presšpanas (labai lankstus nublizgintas plonas kartonas viršeliams), chromerzacas (kreiduotas iš vienos pusės kartonas), bristolio kartonas (suklijuotas iš kelių popieriaus sluoksnių) ir pan.

Techninis - Techninis kartonas naudojamas įvairiose pramonės šakose. Yra daug visokiausių rūšių techninio kartono: atsparūs vandeniui, šiluminės izoliacijos, elektro izoliacinis, tarpiklinis, šilummą ir garsą izoliojantis ir t.t.

Tarpiklinis techninis kartonas yra naudojamas tarpikliams ir visokiausiems sujungimams, tuo tarpu ir automobilių varikliuose. Tarpiklinis kartonas būna prisotintas ir ne.

Vandeniui atsparus techninis kartonas naudojamas gaminant vandeniui atsparioms detalėms pvz. vidinėms mašinų apdailų detalėms.

Termo-garso izoliacinis kartonas naudojamas automobiliuose garso izoliacijai.

Elektroizoliacinis kartonas naudojamas izoliuoti elektros variklio dalių, esančių po įtampą, transformatoriams, generiatoriams ir kitiems elektriniams prietaisams.

Asbestinis kartonas naudojamas kaip ugniai atspari medžiaga.

Statybinis - Statybinį kartoną galime priskirti prie techninio kartono atmainų. Yra gaminamos tokios statybinio kartono atmainos: dengiamasis, rubiroido gaminimui; išorinis ir daugiasluoksnis (4 arba 6 sluoksnių, naudojamas sienoms apsiūti, gyvenamosiose patalpose).

Kartonas. (2016 m. Kovo 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/kartonas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 23:46