Kartono plastikos dekoratyvinis pano „Saulė“


Užbaigto darbo nuotrauka. Įvadas. Kūrinio meninių bruožų apibūdinimas. Kūrybinės sąsajos. Išvados. Informaciniai šaltiniai. Priedai. Eskizai. Darbo eigą fiksuojančios nuotraukos. Analizuojamų analogų pavyzdžiai.


Pasirinkau saulės motyvą. Nes ji šviesos, šilumos, ugnies ir gyvybės simbolis. „...dėl to, kad kasdien pateka ir nusileidžia, saulė tapo simboliniu prisikėlimo ir bet kokios pradžios pavyzdžiu“ . Saulė laikoma ir teisingumo simboliu, nes viską žemėje apšviečia vienodai, dėl ko mes galime pamatyti ir atpažinti mus supančius daiktus. Mano kūrinyje saulė teka iš kosminių ūkų. Kol kas matyti tik pusė jos rato. Saulę vaizduoju susidedančią iš daug detalių, kurios kuria puošnų ir turtingą ornamentą.

Saulės tema ne tik man darosi labai aktuali žiemai ritantis į antrą pusę. Džiaugiamės kiekvienu saulės spindulėliu, labai pradedame ilgėtis jos šilumos ir laukti pavasario. Vis dažniau prasiskverbiant pro debesis saulės spinduliams visa gamta pradeda ruoštis atgimimui. Pragyvenus tamsųjį laikotarpį ir žmonių sielose pradeda justis džiaugsmas ir nauja viltis, nauji lūkesčiai, naujos pradžios užuomazgos. Tai tikrų tikriausias sielų, glūdinčių giliai mumyse, prisikėlimas! Visa tai jautė jau pirmykštis žmogus, todėl jis ir daugelis ankstyvųjų kultūrų saulę garbino kaip dievą. Saulės poveikį jaučia ne tik žmogus, bet ir visa gamta. Todėl turime saugoti savo žemę, neteršti jos, kad smogas neužstotų mums, žmonėms, ir mūsų mažiesiems gyvenimo palydovams skaisčiai šviečiančios saulės. Kad žmonija, augmenija ir gyvūnija ja galėtų džiaugtis dar ilgus šimtmečius.

  • Microsoft Word 4127 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1095 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Kartono plastikos dekoratyvinis pano „Saulė“
    10 - 3 balsai (-ų)
Kartono plastikos dekoratyvinis pano „Saulė“. (2018 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kartono-plastikos-dekoratyvinis-pano-saule.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 22:32
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo