Karų ekonominės pasekmės


Įvadas. Pirmojo pasaulinio karo ekonominės pasekmės. Antrojo pasaulinio karo ekonominės pasekmės. Sirijos karo ekonominės pasekmės. Donbaso karo ekonominės pasekmės. Irako karo ekonominės pasekmės. Dabartinės karinės išlaidos. Išvados.


Temos aktualumas. Šių dienų aktualijose vyrauja įvairios žmonijos problemos, susijusios su gamta, ekonominiais reiškiniais, dezinformacija, terorizmu. Visoms šioms problemoms išvardinti reikėtų daug laiko ir pastangų. Tačiau visuomenė negali užmiršti vieno iš pavojingiausio ir baimę keliančio reiškinio – karo. Karas jau nuo seniausių laikų buvo pati rimčiausia grėsmė visuomenei ne tik finansine prasme, tačiau ir kultūrine. Karo metu žūsta daug žmonių, sunaikinami įvairūs meno objektai, sunaikinamos nacijos, jų kultūros. Karo padarinius žmonės ir jų tolimesnės kartos jaučia dar daugelį dešimtmečių, šalys taipogi išgyvena finansinius sunkumus po karo ilgą laikotarpį. Įvairių karų tikslai – jėgos demonstravimas, teritorijų užėmimas, finansiškai naudingu objektų pasisavinimas, savo propaguojamos ideologijos kėlimas virš kitų ideologijų. Kiekvienas karas turi savo pasekmę ir rezultatą, dažniausiai tie rezultatai yra neigiami ir pasmerkti įvairiausių visuomenės sluoksnių. Tiek Pirmojo, tiek Antrojo pasaulinio karo metu, daugelis giminių pajuto šių karų tikrąjį veidą, daugeliu atvejų vykdavo mobilizacija, išėję vyrai, vaikai į frontą dažniausiai namo nebegrįždavo, tai sudavė ir moralinį smūgį daugeliui žmonių. Verta paminėti, kad paminėtuose karuose žuvo apie aštuoniasdešimt milijonų žmonių, daugiausiai jų – civiliai. Kalbant apie praeities karus, verta nepamiršti ir šių dienų karo grėsmės ir aktualijų, susijusių su karo pramonės tobulėjimu bei biudžeto didinimu karo pramonei. Karas Ukrainoje puikiai parodė, kad viskas gali įvykti labai greitai ir neprognozuojamai. O riba tarp karo ir taikos yra labai smulki ir trapi. Reikia suprasti ir tai, kad karo pramonė yra ženkliai patobulėjusi nuo dvidešimto amžiaus pradžios bei vidurio karų. Tankus ir įvarius kulkosvaidžius keičia branduoliniai ir cheminiai ginklai. Dabar užtenka vieno mygtuko paspaudimo, kad raketa pakiltų ir leistųsi tiesiai į taikinį. Žiniasklaidoje vis labiau rašoma apie artėjantį karą, ir jo pavojų visuomenei. Stipriosios pasaulio valstybės konkuruoja ginkluotės pajėgumu bei investuoja vis daugiau lėšų į karo pramonę bei pasaulinio lygio specialistus. Aktyvūs yra ir šnipai bei „programišiai“, kurie taip pat atlieka savo vaidmenį oponentų stebėjime. Lietuva taip pat didina biudžetą karo ginkluotei bei vykdo privalomąją karo tarnybą, tai požymiai, kurie verčia vis labiau susimąstyti apie artėjančias karo grėsmes.

Problema – Kaip tiksliai ir kokiais parametrais apskaičiuoti įvairių karų ekonomines pasekmes.

Darbo tikslas – išsirinkus šaltinius, įvertinti karų ekonomines pasekmes. Siekiant minėto tikslo, darbe siekta išspręsti šiuos uždavinius:

Dvidešimtajame amžiuje pasaulis patyrė du mirtinus pasaulinius karus, po kurių sekė Šaltasis karas, kurio nuostoliai buvo milžiniški. Pirmasis pasaulinis karas atidarė šią žiaurią epochą. Daugeliui, kurie dalyvavo šiame kare, patirtis buvo tragiška, panaši į apokalipsę, tai atrodė kaip galas, o ne pradžia. Dalyvavusieji Pirmajame pasauliniame kare matė, kad karas sustabdo istoriją, pažangą ir civilizaciją.

  • Microsoft Word 128 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4052 žodžiai)
  • Universitetas
  • Olivija
  • Karų ekonominės pasekmės
    10 - 1 balsai (-ų)
Karų ekonominės pasekmės. (2019 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/karu-ekonomines-pasekmes.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 17:34
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo