Karvės melžimas


Įvadas. Tešmens paruošimo melžimui eiliškumas. Nuplaunamas tešmuo ir speniai. Sausai nušluostomas tešmuo ir speniai. Išmelžiamos pirmosios čiurkšlės. Pirmąsias čiurkšles numelžus į tam skirtą puodelį. Melžiklių uždėjimas. Dezinfekcinės priemonės. Tešmens švara ir pieno kokybė. Tešmens masažas. Melžimo įtaka pieno kiekiui ir kokybei. Išvada. Naudota literatūra.

Jodo turinti koncentruota valymo priemonė švelniam, odai draugiškam tešmens paruošimui prieš melžimą. Tirpalo koncentracija – 0.5-1.0% (50-100ml į 10l drungno vandens), priklausomai nuo tešmens užterštumo.

Chlorheksidino turinti koncentruota valymo priemonė švelniam, odai draugiškam tešmens paruošimui prieš melžimą. Tirpalo koncentracija – 0.5-1.0% (50-100ml į 10l drungno vandens), priklausomai nuo tešmens užterštumo.

DermaPré F yra naudojimui paruošta greitai veikianti pieno rūgšties pagrindu pagaminta priemonė, naudojama prieš melžimą. Pasižymi odai draugišku pH, sudaro tirštas, tankias ir efektyviai veikiančias putas idealiam, bet švelniam valymui, tuo pačiu metu produktą naudojant ekonomiškai. Naudojamas su specialiu putas sudarančiu indeliu. Sudėtis: pieno rūgštis, anijoninės medžiagos.

OxyCidePré yra naujas, naudojimui paruoštas valgiklis su aktyviuoju peroksidu, skirtas spenių apdorojimui prieš melžimą. Aktyvizuotas 1% vandenilio peroksidas užtikrina pagrindinių mastito sukėlėjų (kaip Staph. Aureus ir E. coli) sunaikinimą per 15 s. nuo panaudojimo. OxyCidePré galima naudoti purškiant, vilgant arba putų forma. Sudėtis: 1% vandenilio peroksidas, glicerinas, askorbo rūgštis.

Kalio permanganato tirpalas (10ml 1 proc. Kalio permanganate 10-čiai litrų vandens).

Pieno atleidimas gali būti sutrikdytas dėl įvairių priežasčių: melžiant naujoje melžimo aplinkoje, arba kelios savaitės po pirmojo karvės apsiveršiavimo. Sutrikęs pieno atleidimas gali būti ir dėl sumažėjusio ar visiško oksitocino neišsiskyrimo iš hipofizio. Pieno atleidimo sutrikimas dėl naujos melžimo aplinkos yra susietas su adrenalino išsiskyrimu iš antinksčių žievės. Daugkartinis melžimas be masažo sukelia indukciją - alveolinio pieno ilgalaikį neatleidimą melžimo metu.

Periferinis slopinimas yra sukeliamas dėl adrenerginių alfa receptorių pieno liaukoje dirginimo. Manoma, jog tai įvyksta dėl šiurkštaus masažo. Taigi, galima daryti išvadą, jog melžiant tiek rankomis, tiek mechanizuotai būtina atsižvelgti į karvės fiziologinius poreikius ir sumažinti stresą sukeliančias situacijas. Oksitocino sekreciją gali padidinti melžimo vietoje komfortą sukeliantys veiksniai: pašaras, melžimo aikštelės apšvietimas ir kt.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1901 žodžiai)
  • Universitetas
  • Irina
  • Karvės melžimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Karvės melžimas. (2014 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/karves-melzimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 18:03
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo