Profesija

Liudvikas

Karininko profesijos aprašymas, kokie laipsniai kariuomenės dienotvarkė tvarka taisykles

KlausimaiKarybaLygis: Mokykla3 atsakymaiKlausimas atsakytas
Kovo 6 d. 22:51
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (3)

Šiandienos Lietuvos kariuomenė – tai motyvuota kariuomenė, pasirengusi ginti šalį, sėkmingai dalyvaujanti tarptautinėse operacijose ir padedanti Lietuvos žmonėms ypatingų nelaimių atvejais. Kariuomenėje svarbiausia – žmogus. Kariams, tarnaujantiems Lietuvos kariuomenėje, sudarytos geros tarnybos ir gyvenimo sąlygos, daug dėmesio skiriama jų sveikatai ir medicininei priežiūrai. Jiems suteikiama galimybė tobulėti, išmokti naujų dalykų, įgyti pozityvios ir naudingos patirties.

Entuziazmas, patriotizmas, atsidavimas, noras pažinti, mokytis ir tobulėti – esminės savybės, kurias turi turėti būsimasis karys. Jeigu jūs nebijote naujų iššūkių, norite įgyti naujų įgūdžių, ir esate pasiryžęs sunkiai dirbti vardan bendro tikslo – jūs esate laukiamas Lietuvos kariuomenėje.

Profesijos pasirinkimas – labai atsakingas žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime. Renkantis kario tarnybą, kaip ir bet kurią kitą profesiją, svarbu, kad ji atitiktų jūsų lūkesčius, gyvenimo būdą ir fizinius pajėgumus, skatintų tobulėti. Todėl priimant šį sprendimą labai svarbu įvertinti, ar jūs turite reikiamų kariui savybių ir ar tarnyba Lietuvos kariuomenėje atitinka jūsų lūkesčius.

Kovo 7 d. 18:41 Geriausias atsakymas

Karininka s-  tai sąvoka, naudojama apibūdinti asmenį, ginkluotojų pajėgų narį, kuris užima vadovaujančias pareigas bei turi jam suteiktą karininko laipsnį. Ne kiekvienas vadovaujantis karys yra karininkas. Karininku tampama po pirmojo karininko laipsnio oficialaus suteikimo.

Laipsniai labai gražiai pavaizduoti: https://www.karys.lt/kariuomene/kariu-laipsniai/34 

Bazinio kario kurso metu (pirmąsias 8 savaites) šauktiniai mokomi rikiuotės, statutų, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos pradmenų, supažindinami su ginklais ir ryšio priemonėmis. Tiek šauktiniai, tiek profesinės karo tarnybos kariai per metus atlieka įvairius šaudymo pratimus, įskaitant kovinio šaudymo iš individualaus ginklo testą. 

Paprastai karininkai atlieka tarnybą kariuomenės batalionuose ir kituose vienetuose. Bet konkrečios, nuolatinės darbo vietos neturi. Sąlygos įvairios – nuo kareivinių iki stingdančių ir atšiaurių gamtos sąlygų. Karininko darbo sąlygos dar ir priklauso nuo jo profesinės krypties: Oro pajėgų karininkai pilotuoja orlaivius ir kovinę aviaciją; Jūrų pajėgų karininkai atlieka operacijas laivuose, tiek vandenyje ir po vandeniu. Sausumos pajėgų karininkai atlieka užduotis įvairiomis antžeminėmis sąlygomis. Visa dienotvarkė aiškiai suplanuota. Nuo atsikėlimo iki pat vakaro. Turi būti švara, tvarka, rimtis. Vyrauja disciplina. 

Kovo 8 d. 08:01 Geriausias atsakymas
niekas

 Lietuvos kariuomenė –  motyvuota,pasirengusi ginti šalį, sėkmingai dalyvaujanti tarptautinėse operacijose ir padedanti Lietuvos žmonėms ypatingų nelaimių atvejais. Kariuomenėje svarbiausia – žmogus. Kariams,   kariuomenėje, sudarytos geros  gyvenimo sąlygos,  dėmesio skiriama jiems.

Kovo 7 d. 21:03
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo