Kas būtų jeigu būtų?


KAS BŪTŲ, JEIGU BŪTŲ?


Moderni, pažangi, šiuolaikiška – taip dabar vadinama aplinka, kurioje gyvename. Visi šie žodžiai atspindi žaibišku greičiu lekiančią mūsų visuomenę, kuri vis dar siekia pažinti kažką mažai žinomo ir suvokiamo. Tai yra viena iš gyvenimo sudedamųjų dalių, kuri iš tikrųjų, atrodo, turėtų suteikti reikšmę, laisvę ir pilnatvę. Tačiau, dažnai atsitinka taip, kad žmonės greitai nebesijaučia gyvenimo šeimininkais ir dauguma dalykų jiems tampa nebesuvaldomi vien dėl to, kad nebemoka galvoti apie esminius, amžiai gyvuojančius ir visada šalia esančius dėsnius.. Todėl, kai dabartinė visuomenė taip skuba ir net nesistengia sustoti bent menkiausiai akimirkai, svarbus gali tapti uždavinys sužinoti, o kas jeigu?

Gyvendami patiriame įvairiausias emocijas: laimę, džiaugsmą, susijaudinimą, pyktį, neviltį, rūpestį ar kaltę. Tai tariami pakilimai ir nuopuoliai, kurie dažniausiai mums siejasi su likimo siųstu išbandymu. Tačiau vis dėlto, o kas jeigu iš tiesų žmogus gali visada rinktis ir tik jis pats yra atsakingas už savo veiksmus? Kitaip tariant, žmogus yra savo gyvenimo kalvis ir tik nuo jo priklauso laisvas apsisprendimas. Juk iš tikrųjų dabartinėje visuomenėje veikia daug nerašytų taisyklių, kurios tai įrodo. Viena iš jų, kad geras ir patogus gyvenimas pasiekiamas nebūtinai turint aukštąjį išsilavinimą ir greitai pasiektą karjerą. Vis aiškiau visuomenėje laimėtojais tampa tie, kurie moka naudotis įvairiomis manipuliacijomis, suktomis derybomis ar kitomis aferomis. Tai yra tuo, kas žmones paveikia elgtis taip, kas iš jų ir yra tikimasi gauti. Tačiau susimąsčius, tai galime priimti tik kaip tam tikrų vaidmenų žaidimą, prisidengimą kaukėmis – visur ir visada. Kaip rašo garsi lietuvių eseistė Jurga Ivanauskaitė1: „teriekia pasižiūrėti į parduotuvėse ar troleibusuose mus supančius žmones ir kaipmat įsitikinsime, kad jie visi kaukėti, prisidengę įvairiomis, patogiomis, saugiomis, neįžūliomis išraiškomis“. O tai tik įrodo žmonių nusistovėjusį požiūrį, jog kaukės kaip skydas užmaskuoja žmogaus silpnybes. Realiai žmonės taip veidmainiaudami vieni su kitais gali pasiekti tik jiems reikiamų trumpalaikių rezultatų. Šie dalykai nesuteikia tikro pasitikėjimo, laisvės, nes tai įkalina juos į tuštybės, nuolatinio nepasitenkinimo rėmus. Todėl gerai pagalvojus, jeigu žmogus yra atsakingas už savo veiksmus ir pasirinkimus, tai už juos reikėtų atsakyti, prisiimti atsakomybę. Vietoj to, taip dažnai keliant tokį tradicinį klausimą: „kodėl man?“. Vadinasi, nors žmonės turi plačias pasirinkimo galimybes, dažnai yra suklystama vien dėl pačių padarytos nuomonės ir sprendimų . Manau, kad būtent tada ir dėl to įsikiša likimas su siųstu išbandymu, kad būtų viskas sugrąžinta harmoningumo, teisingumo link.

  • Filosofija Esė
  • Adobe PDF 257 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai
  • Indrė
  • Kas būtų jeigu būtų?
    10 - 5 balsai (-ų)
Kas būtų jeigu būtų?. (2016 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-butu-jeigu-butu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 14:10
×