Kas gi pagaliau yra tikra?


Įvadas. Ludwig Wittgenstein. Žinojimas. Žinojimas jutimų tenkinimo tikslui. Moralinis žinojimas. Beasmenis žinojimas. Tyras žinojimas. Tikėjimas. Tikrumas. Mokymasis. Įkalbėjimas. Išvados. Naudota literatūra.


Mano kursinio darbo tema : kas gi pagaliau yra tikra? Iš tesų šis klausimas turbūt iškyla daugeliui mąstančių žmonių. Ir kiekvienam žmogui šis klausimas iškyla įvairiose situacijose : vienas galvoja kokia gi yra tikroji muzika? Kitam iškyla klausimas kas yra tikra religija? Trečias galvoja ar Pasaulis yra tikras? Ar aš esu tikras? Ar mano egzistavimas yra tikras? Ar mano mintys tikros? Ar tai ką aš matau savo akimis yra tikra,ar tai tik vaizduotė? Koks mokslas yra tikras? Ir panašūs klausimai.

Remdamasis Ludwig Vittgenštein „Apie tikrumą“ bandysiu atsakyti į šį klausimą.

Jo sprendžiamos problemos tikrai nebuvo kalbiškos, tačiau kalbos pagalba jis galėjo mąstyti ir spręsti filosofines problemas.

L.Wittgensteinas buvo Bertrando Rusello ir George‘o Edward‘o Moore‘o mokinys. Jo mokytojai buvo Sveiko Proto filosofai ir skelbė, jog būtent tai ką skelbia sveikas protas yra filosofiškai teisinga ir nepaneigiama. Taigi jau iš to išplaukia, jog tiesos yra prieinamos visiems.

Kai filosofai mėgina nusakyti, kas bendra tarp kalbos ir tikrovės, tai jie, imasi beprasmiško darbo, nes atvaizdas negali vaizduoti savo paties vaizdavimo formos, kadangi jis ją nurodo. Ir jei sakiniai atvaizduoja tikrovę, tai to neįmanoma suformuluoti kalba ir šiuo požiūriu logika yra beprasmė.

Šiais laikais žmonės galvoja, kad filosofija yra įdomin tik ją studijuojantiems išrinktiesiems, o visi kiti likę tiesiog gaili tam savo laiko. Ir didžiausia viso to priežastis yra abejojimas Didžiosios Tiesos samprata, ir vien tik ja remiantis galima skelbti Didžiąsias mintis. Ir kadangi yra tas abejojimas,filosofija dabar skelbia reliatyvizmą,arba bando įprasminti įvairias kultūras,jų pažinimą,jas lygina, visai nesusimąstant ar to iš viso reikia.

Ir jeigu iš tiesų nėra Didžiosios Tiesos,tai ką tada filosofams reikia atradinėti? Juk jeigu jos nėra, tai tuomet savaime išplaukia ir tai jog nėra jokios tiesos apie Žmogų, Pasaulį, Dieva, patį Save. Ir tam,kad filosofija galėtų gyvuoti jai reikia naujų kelių, o Ludwigas Wittgensteinas buvo toks filosofas,kuris tą kitą kelią surado. Jau kaip minėjau jo požiūriu filosofija yra kalboje. Jei norime ką nors sužinoti apie Pasaulį, Žmogų, Dievą ir Save reikia įsižiūrėti į savo kalbos vartojimą.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2173 žodžiai)
  • Kolegija
  • Raimis
  • Kas gi pagaliau yra tikra?
    10 - 2 balsai (-ų)
Kas gi pagaliau yra tikra? . (2017 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-gi-pagaliau-yra-tikra.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:02
×