Kas lemia žmogaus likimą? (Just Marcinkevičius, V M Putinas, B Sruoga, M Katiliškis)


Kas lemia žmogaus likimą? (Just Marcinkevičius, V M Putinas, B Sruoga, M Katiliškis).


Likimas - tai viena iš svarbiausių žmogaus gyvenimo vertybių. Ko gero, kiekvienas žmogus yra girdėjęs posakį: „Niekas nevyksta be priežasties“. Tikriausiai jis atsirado tuomet, kai atsirado terminas „likimas“. Juk likimas – tai galia, kai viskas jau yra nulemta – pasaulio įvykių eiga, individo gyvenimo kelias. Kiekvienas žmogus jį traktuoja savaip. Vieni tiki lemtimi ir nesipriešina gyvenimo mestiems iššūkiams, o kiti į tai nekreipia dėmesio, nes mano, jog tai tėra prasimanymas. Tačiau, jei likimas iš tikrųjų egzistuoja, ar galima jį pakeisti? Juk būna gyvenime įvairių situacijų, įvairių aplinkybių, o neretai prie individo gyvenimo vingių „nagus prikiša“ ir kitas asmuo, kuris iš esmės pakeičia žmogaus gyvenimą. Ne visada likimas yra tokia stipri galia, kadangi retkarčiais netgi žmogus gali jį apgauti ir pakreipti jau nulemtus įvykius kita linkme. Taigi, pasidomėkime nuo ko gi priklauso žmogaus likimas?

Dažnai atrodo, jog žmogaus gyvenimas nuo pat gimimo yra sudėliotas tam tikra tvarka. Asmuo ateina į pasaulį, išmoksta vaikščioti, kalbėti, vėliau ir rašyti, skaityti bei skaičiuoti, pabaigia mokslus, susiranda darbą, sukuria šeimą ir galiausiai pasitraukia iš gyvųjų pasaulio. Tačiau net ir, atrodo, turint tvirtą gyvenimo pagrindą ir pasirinkus profesiją, pagal kurią žmogus pasiryžęs dirbti, viskas gali pasisukti kita linkme.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (861 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mantas
  • Kas lemia žmogaus likimą? (Just Marcinkevičius, V M Putinas, B Sruoga, M Katiliškis)
    10 - 8 balsai (-ų)
Kas lemia žmogaus likimą? (Just Marcinkevičius, V M Putinas, B Sruoga, M Katiliškis). (2016 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-lemia-zmogaus-likima-just-marcinkevicius-v-m-putinas-b-sruoga-m-katiliskis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:41
×