Kas pažinimą daro filosofine problema


Filosofijos skaidrės.

Tikslas. Suvokti pasirinktą problemą ir kritiškai ją vertinti. Uždaviniai. Sužinoti kokie yra. Pažinimo šaltiniai. Filosofijai rūpi, kaip mes pažįstame ir kiek įstengiame pažinti. Pažinimo problema istorijos raidoje. Viduramžiais pažinimo problema – tikėjimo ir žinojimo santykio problema. Racionalizmas ir empirizmas. Racionalizmas (lot. rationalis – protingas) – filosofinė kryptis. Renė dekarto požiūris apie pažinimą ir kas jį daro filosofine problema. “Mąstau, vadinasi, esu”. R. Dekartas(Descartes) yra naujųjų amžių filosofijos pradininkas. Pažinimo teorija. Pojūtis yra subjektyvus, todėl pažinimo objektu negali būti laikoma tikrove tokia. Mano nuomonė. Mano nuomone, pažįstame tai ką sukonstruoja mūsų protas ir teikia juslės. Išvados. Išnagrinėtas pažinimo klausimas. Šaltiniai. Nekrašas E.


Suvokti pasirinktą problemą ir kritiškai ją vertinti. Tinkamai panaudoti filosofijos sąvokas. Įvertinti temos aktualumą bei reikšmingumą šiandienos požiūriu.

Sužinoti kokie yra pažinimo šaltiniai. Apibūdinti pažinimo problemą istorijos raidoje. Paaiškinti sąvokas racionalizmas ir empirizmas. Pateikti filosofo Renė Dekarto nuomonę apie pažinimą. Išsiaiškinti, kas pažinimą daro filosofine problema. Išsakyti savo nuomonę nagrinėjamu klausimu.

1596-1650. Prancūzų filosofas, matematikas ir fizikas. Laikomas moderniosios filosofijos pradininku.

Mano nuomone, pažįstame tai ką sukonstruoja mūsų protas ir teikia juslės, todėl pats žmogus abejodamas, bandydamas pažinti nepažįstamus dalykus ir iš nežinojimo, smalsumo kylantys klausimai, pažinimą daro filosofine problema. Šiais laikais, manau, pažinimo problema yra dar didesnė, nes žmogus atrasdamas, sužinodamas kažką naujo, susiduria su dar daugiau abejonių ir klausimų.

Išnagrinėtas pažinimo klausimas, kas pažinimą daro filosofine problema. Nustatyta, kad abejojimas, žmogaus protas ir juslės turi įtakos pažinimui, todėl pažinimą daro filosofine problema.

 • Filosofija Skaidrės
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Mantas
 • 18 puslapių (426 žodžiai)
 • Kolegija
 • Filosofijos skaidrės
 • MS PowerPoint 828 KB
 • Kas pažinimą daro filosofine problema
  10 - 6 balsai (-ų)
Kas pažinimą daro filosofine problema. (2016 m. Kovo 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/kas-pazinima-daro-filosofine-problema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:08