Kas viršesnis – popiežius ar imperatorius?


Kas viršesnis – popiežius ar imperatorius ? Šventoji Romos Imperija. 962 m. Vokietijos karalius Otonas pirmasis iš popiežiaus gavo imperatoriaus vainiką. Septini įtakingiausi turėjo rinkti imperatorių. Stiprinti bažnyčios galią kliudė daug problemų. Kliuni reforma. Pertvarkos centru tapo Prancūzijos vienuolynas Kliuni. Popiežiaus ir imperatoriaus kova. Pasulėtiniai valdovai priešinosi Bažnyčios pertvarkai. Bažnyčios galia. Reforma smarkiai sustiprino bažnyčios galias ir autoritetą. Šventasis miestas katalikų rankose. Šventą Palestinos žemę 6 amž. Taigi, norėdamas sustiprinti savo valdžios įtaka ir išspresti problemas. Dėkoju už dėmėsį !

Septini įtakingiausi turėjo rinkti imperatorių, palaipsniui jie įgydavo daugiau savarankiškumo. Taip silpnino imperatoriaus valdžios galią. Imperatoriaus galią silpnino ir nesutarimai su popiežiumi. Pvz: Popiežius tikino ,jog žemė yra žemiau už dangų, taigi ir imperatorius privalo paklusti popiežiaus valiai.

Stiprinti bažnyčios galią kliudė daug problemų. Pvz: dvasininkų paskyrimus lėmė giminystės ryšiai, turtai; dvasininkų nesilaikė elementarių bažnytiniū reikalavimų, vesdavo,prabangiai gyvendavo ir t.t. 11 amžiuje prasidėjo visą katalikų pasaulį apėmęs judėjimas už Bažnyčios pertvarkymą.

Pasulėtiniai valdovai priešinosi Bažnyčios pertvarkai. Tarp Popiežiaus ir Šventosios Romos imperijos valdovo Henriko ketvirtojo kilo konfliktas. Konfliktas baigiasi tuo, kad 1122 m. buvo pasirašyta sutartis – Vormso konkordata, sutartyje įteisintas bažnytinės ir pasaulietinės valdžios pasidalijimas.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 344 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (357 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Duchas
  • Kas viršesnis – popiežius ar imperatorius?
    10 - 5 balsai (-ų)
Kas viršesnis – popiežius ar imperatorius?. (2015 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-virsesnis--popiezius-ar-imperatorius.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:54
×