Kas yra elgesio kultūra


Geras elgesys issiauklejimas. Doras elgesys. Elgesio kultūra referatas, skaidrės.

Kas yra elgesio kultūra? Kas yra elgesys? Kas yra kultūra? Elgesio kultūros esmė. Išsiauklėjimas. Išsiauklėjimo sąvoka. Išsiauklėjusio žmogaus bruožai. Neišsiauklėjimo apraiškos. Mandagumas. Taktiškumas. Korektiškumas. Delikatumas. Etiketas. Etiketo specifika. Išvados. Naudota literatūra.

Trečiasis labai specifiškas etiketo bruožas yra estetiškumas. O tao reiškia, kad etiketas grindžiamas ne tik gėriu, bet ir grožiu. Jis tiesiogiai susiojęs su estetiškumu. Tas ryšys dvejopas. Pirma. Doras elgesys yra ne tik pasigėrėjimo, bet ir pasigrožėjimo objektas. Antra. Etiketas aprėpia ir normina daugelį elgsenos ir laikysenos formų, kurios neturi tiesioginio ryšio su dorove. Sakysime, laikantis etiketo, doram jaunuoliui nedera eiti susilenkus, vilkti kojas. Tokie veiksmai dorovės normų nepažeidžia, bet etiketas juos peikia, nes tai neestetiška. Daugelis etiketo formų priklauso nuo estetinio skonio, kaip antai: apranga, mados, puošimasis, kosmetika ir t. t.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (1707 žodžiai)
  • Mike
  • Kas yra elgesio kultūra
    10 - 3 balsai (-ų)
Kas yra elgesio kultūra. (2013 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-elgesio-kultura.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 16 d. 09:18
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!