Kas yra ES


Vilniaus gedimino technikos universitetas. ES apibūdinimas. Kas yra Europos Sąjunga. Europos Sąjungos istorija. Svarbiausios sutartys. Valstybės narės ir kandidatės. Europos Sąjungos tikslai. Kiti ES tikslai. Pagrindiniai ES principai. Ekonominė , politinė , socialinė sanglauda. Ydinga Lietuvos socialinės apsaugos sistema. Piliečių teisės. Biudžeto paskirstymas. Biudžeto tvirtinimas ir kontrolė.

Lietuvos vyriausybė pastoviai mažina socialinės paramos apimtis, brangsta medicinos paslaugos ir vaistai. Kaip rodo nepriklausomų tarptautinių institutų tyrimai, socialinės apsaugos lygis Lietuvoje yra vienas žemiausių Europoje. Pavyzdžiui, kai nuo kiaulių gripo už keletą milijonų buvo nupirkta vakcinos. Bet vakcina paseno, buvo išmesta lauk, o pinigai išleisti veltui.

Aplamai visos Europos sąjungos sveikatos sistema yra sovietinio rėžimo pagrindu ir jokių čia naujovių niekas nesugalvojo ir girtis čia nėra kuom žinoma tai tik mano nuomonė.

Nors Lietuvos seimo nariai ypač konservatoriai giriasi nuveiktu darbu piliečiu teisių srityje, tačiau čia nėra viskas taip jau gerai ir miela, dažnas mūsų susidūręs su valdininku abėjingumu ir nenoru padėti ir Lietuvai dar toli iki tokių valstybių kai pvz Vokietija ar skandinavijos valstybės. Žinoma gal ir pajudėjome į priekį bet atsilikimas nuo kitų net jau ir nuo kaimynų gąsdina

Mano nuomone, Europos sąjunga yra geras junginys, kadangi išplečia rinką ir sudaro galimybes šalim tokiom kaip Lietuvai eksportuoti ir plėsti verslą, bet kokia kaina? Kas atsakys į šį klausimą? Ar mes iš tikrųjų teisingai įvertinom visas rizikas? Dabar taip mes gaunam paramą išmokas viskas gerai, bet juk ateis laikas ir Lietuvai reikės išlaikyti tokias valstybes kaip Moldova, Kazahstanas, Ukraina.O niekas nežino ką nenuspėjamų valstybių vadovai sugalvos iškrėsti, o už jų klaidas turėsime mokėti mes visi Europos piliečiai. Ir išviso, kas ta Europos Sąjunga? Gal ir pavadinimą pakeisim netrukus. Jau nekalbant apie Turkijos siekį prisijungti prie Europos sąjungos. Juk, tai visai kitas pasaulis, kitas tikejimas, žmonės ten kitokie ir ypročiai ir įsitikinimai skirtingi. Žinant kad tose islamo valstybėse gimstamumas daugiau nei keturis kartus viršija Europos lygį, tad nereikia būti genijumi ar matematiku jog apskaičiuti, kad po poros dešimtmečių nuo Turkijos įstojimo tapsime islamo sąjunga , nors tikrai nesu nusiteikes priešiškai, bet kaip krikščionis, manau kad turetumėme išlaikyti solidarų atstumą tarp absoliučiai skirtingų tautų!

Manau, kad reikėtų susitelkti daugiau į žmoniu kvalifikacijos kėlimą, naujovių įdiegimą.Taip pat į vietinį perkamosios galios didinimą, bei skatinti vidinį vartojimą. Nereiketų dėti vilčių į tuos kurie galų gale vistiek atsuks nugarą, kaip tai padarė Ukraina!

Tad siūlyčiau nepamiršti jog esame visų pirma Lietuviai ir kurti viską kas būtų miela, malonu gyventi mūsų gimtinėje, o Europos sąjunga tik pasinaudoti kaip tramplinu į šviesų rytojų ir kuo greičiau, kad kai ateis laikas rinktis, išliktumėme ištikimi savo protėviams, religijai, šaknim, kad ir kaip tai nepatiktų Europos valdininkams.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2469 žodžiai)
  • Universitetas
  • Minde
  • Kas yra ES
    10 - 6 balsai (-ų)
Kas yra ES. (2015 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-es.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:30
×