Kas yra Europa?


Kas yra Europa? Mitas apie Europą Tikroji. Mitas apie Europą. Senovės Finikijoje kadaise gyveno princesė. Tikroji Europos vardo kilmė. Ji nėra aiški. Kai kurie kalbininkai Europos pavadinimą sieja su graikų kalbos žodžiu. Geografinė Europa. Europa yra vienas iš 7 pasaulio žemynų. Kultūrinė – religinė Europa. Viduramžiais Europa buvo laikomos krikščioniškos žemės. Politinė Europa. Po Antrojo pasaulinio. Įdomūs faktai. Europos Bendrijos valstybių vadovų Kopenhagos susitikime 1973 m.


Mitas apie Europą Tikroji Europos vardo kilmė Geografinė Europa Kultūrinė – religinė Europa Politinė Europa Įdomūs faktai.

Senovės Finikijoje kadaise gyveno princesė, vardu Europa. Ji buvo tokia graži, kad net pats Dzeusas, vyriausias graikų Dievas ją įsimylėjo. Bet tuo metu jis jau buvo vedęs pavydžią dievaitę Herą. Nenorėdamas, kad ši įtartų jo užmačias, Dzeusas pasivertė jaučiu ir prisiartino prie jūros pakrantėje sėdinčios Europos. Ji atsisėdo jaučiui ant nugaros ir šis pradėjo sėlinti link vandens, o po to staiga pradėjo plaukti gilyn į jūrą. Plaukę visą dieną ir naktį jie atsidūrė Kretos saloje. Ten Dzeusas atsivertė atgal į vyrą. Tad žemės dalį, kurioje princesė išlipo į krantą, Dzeusas pavadino jos vardu – Europa.

Europos Bendrijos valstybių vadovų Kopenhagos susitikime 1973 m. buvo priimta Europinės tapatybės deklaracija. Joje kaip esminiai europinės tapatybės elementai įvardijami šie požymiai: gausi nacionalinių kultūrų įvairovė; vienodi požiūriai į gyvenimą; apsisprendimas kurti visuomenę, kuri orientuojasi į individo reikmes; atstovaujamosios demokratijos principai; įstatymo valdžia; socialinis teisingumas kaip galutinis ekonominės pažangos tikslas; pagarba žmogaus teisėms.

  • MS PowerPoint 60 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (494 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabija
  • Kas yra Europa?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kas yra Europa?. (2018 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-europa.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 18:09
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo