Kas yra filosofija


Kas yra filosofija pagal pieperi. Kas yra filosofija referatai.

Kas yra filosofija. “Kas yra filosofija? ”-tai vienas kebliausių klausimų į kurį sunku pateikti vienareikšmiška atsakyma. Moksle tai būtų ivadinis klausimas nuskakantis mokslo tyrimo objekta. Filosofijoje tas klausimas vienas svarbiausių. Pagal pieperi neįmanoma nusakyti filosofijos bei filosofavimo neuzduodant klausimo apie pačią žmogaus esmę.

kas yra filosofija? -tai vienas kebliausių klausimų į kurį sunku pateikti vienareikšmiška atsakyma. Pagal pieperi neįmanoma nusakyti filosofijos bei filosofavimo neuzduodant klausimo ape pačią žmogaus esmę. Pieperis filosofavima apibrėžia kaip iš darbo (tiksliau būtų naudos) pasaulio. Darbo pasaulis apibrežiamas kaip vartojimo, tikslingumo,rezultatų, darbo dirbimo pasaulis. Filosofija - ne vienintelis būdas išeiti iš naudos pasaulio. Pieperis nurodo kad lygiai taip pat iš naudos pasaulio leidžia išeiti menas (daile, poezija,. ), gal dar meilė filosofijos neįmanoma panaudoti gauti tiesioginei naudai arba pritaikymui, ji netinka vartoti kitiems už jos pačios esantiems tiklams – ji pati sau tikslas. Filosofija čia apibrežiama kaip laisvė. Pagal tai daroma išvada, kad mokslai yra laisvi tiek kiek jie yra filosofiški. Kadangi mokslai specializuojasi būti pritaikomi, teikti naudą. O laisve knyguteje apibrežiama kaip būtent kaip naudos nebuvimas. Filosofavimas pagal pieperi – pasyvus žvelgimas į tikrovę nesiekiant pajungti ją savo valiai. Taigi filosofija peržengia darbo pasaulio ribas. Kyla klausimas kur patenkame jas peržengę? Abi dalys: tiek darbo pasaulis, tiek tas pasaulis į kurį patenkame peržengę darbo pasaulio ribą yra žmogaus pasaulio dalys. Tada reikia apibrėžti koks yra tas žmogaus pasaulis. Pagal pieperį gyvų būtybių esmė yra būti ir gyventi pasaulyje,tureti savo pasaulį . Negyvi daigtai neturi santykio su pasauliu bei jį supančiais kitais daigtais. Santykis egzistuoja tik ten kur yra vidus, tas dinamiškas centras iš kurio kyla visas veiksmas. vidus reiškia gebejima tureti santykį, sugebėti įtraukti į santykį. Pasaulis tada reiškia tą patį ką ir santykių laukas. Pavyzdys – augalas. Jis įtraukia maisto medžiagas į savo gyvenimo ratą, jas įtraukia augalo vidus savo sugebėjimu santykiauti. Visa ką augalas įtraukia į santykius ir sudaro augalo santykio lauką – augalo pasaulį. Taigi kuo sudėtingesnė yra vidų turinti būtybe tuo sudetingesnis yra tos būtybės sanykių laukas, tuo paltesnis ir aukštesnio laipsnio yra jos pasaulis. Gyvūno pasaulis yra aukštesnio lygio nei augalo nes jis neapribotas vienoje vietoje ir del to kad jis gali suvokti juslėmis. Gyvūnas yra visiškai prisitaikęs prie savo aplinkos bet taip pat yra tos aplinkos ribojamas. Tokią ribojamą tikrovės iškarpą aplinka uexkulis vadina aplinka, skirdamas ją nuo terpės bei pasaulio (terpė-augalo pasaulis,dar labiau ribojamas). Uexkulis nuomone žmogiškasis pasaulis nė kiek ne realeskis nei gyvūnų, Žmogus taip pat ribojamas savo aplinkos kaip ir gyvūnas.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1520 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabija
  • Kas yra filosofija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kas yra filosofija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-filosofija-2.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 16:12
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo