Kas yra filosofija esė


Filosofijos ese. Filosofija kas tai. Filosofine ese. Filosofijos ese temos. Kas yra filosofija?. Kas yra ese. Filosofijos ese pavyzdziai. Filosofija tai. Kas yra filosofas. Ese kas yra filosofija.

Kas yra filosofija?


Filosofija, filosofas, filosofuoti, gyvenimo filosofija. Kas šiuose žodžiuose bendra? Ar mes kada esame su tuo susidūrę? Ir pagaliau, kas yra pati filosofija? Ar tai gyvenimo būdas, ar tiesiog virtinės klausimų su tam tikrais atsakymais, su jų ieškojimais, išvadomis, nuostaba, abejonėmis. O gal tai - žmonės, knygos, aplinka, pasaulis, žvaigždės, filosofų taip skambiai vadinami vienu žodžiu – būtis. Viena iš seniausių žmonų kultūros sričių, filosofija, buvo kuriama ir vystoma tūkstantmečiais. Vis dėl to tiksliai paaiškinti, kas yra filosofija, turint galvoje jos istorinės raidos sudėtingumą bei prieštaringumą, ir šiandien nėra paprasta. Visais laikais skirtingi mąstytojai ir ištisos jų mokyklos svarbiausiomis laikė skirtingas problemas, ne vienodai jas sprendė, vadovavosi skirtingais metodais. Lygiai taip jie skirtingai suprato filosofiją, jos objektą.

Daugelis filosofiją traktuoja kaip begalę knygų, daugybę sentencių, nuobodų sokrato, aristotelio, platono kūrinių analizavimą. Tačiau tai tėra žmonės kurie su pačia filosofijos sritimi susiję tiek, kiek mes susiję su mechanika ar chemine mendelėjavo lentele. Bet galima į viską pažvelgti iš linksmosios pusės. Filosofija, tai nepaliaujama diskusija, žaidimas klausimais. Tačiau kiekvienas iš mūsų filosofiją suprantame savaip. Visų pirma su pačia filosofija kiekvienas iš mūsų yra susidūrę akis į akį. Bet koks klausimas, menkas svarstymas, diskusija veda filosofijos keliu. O filosofija mūsų kelyje parsideda tada, kai mes ištariame pirmuosius žodžius. Tada pabyra daugybė mus dominančių klausimų susijusių su mus supančia aplinka, žmonėmis, veiksmais. Klausimai kyla tada, kai mes susiduriame su tam tikra problema, kai imame nesuprasti mus supančio pasaulio. Kai imame abejoti, jaučiame nuostabą, o ypatingai tada, kai mus aplanko stiprūs sukrėtimai. Filosofija atsiranda tada, kai ima trūkti paprastų paaiškinimų į gana nepaprastus reiškinius.

Sukrėtimai, abejonės, nuostaba? Kodėl būtent šie veiksniai įtakoja filosofijos kelio pradžią.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1225 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Kas yra filosofija esė
    10 - 1 balsai (-ų)
Kas yra filosofija esė. (2012 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-filosofija-ese.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 13:48
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo