Kas yra filosofija 2


Kas yra filosofija?. Ka reiskia filosofuoti. Kas yra filosofija ?.

Kas yra filosofija. Filosofija – išminties meilė. Filosofai žino, kad nieko nežino, tačiau geidžia žinoti, todėl yra ne išminčiai, o mylintys išmintį. Filosofija siekia aprėpti visa, kas įmanoma, todėl visuotinumas yra filosofijos kaip teorijos požymis. Jai būdinga proto argumentais grįsti savo teiginius. Filosofija, siekdama padėti orientuotis gyvenimo ir gamtos visumoje, yra artimesnė pasaulėžiūrai, bet ne mokslui, kuris irgi būdamas teorija, vis dėlto tokios orientacijos neteikia. Mokslui rūpi, kaip objektas veikia, o filosofijai – ką jis reiškia. Literatūra.

Filosofila moko mus būti.

O ne atrodyti(m. Montenis).

Filosofija – išminties meilė.

Filosofija – vertybių disciplina ir tai verčia į ją žiūrėti pagarbiai. Jos uždavinys– ugdyti dialogą su pačiu savimi ir gyvenimo turgaus orietaciją keisti į gyvenimo tikslų ir prasmės orientaciją. Be to, žmogaus protas niekada nėra visiškai objektyvus, turi tam tikras ribas, todėl žmogus praktiškai nėra pajėgus į pasaulį žvelgti iš amžinybės pozicijų. Nieko negalima pasakyti apie filosofijos ir filosofavimo esmę, nekalbant apie žmogaus esmę. Būtent ši mintis atidengia filosofijos šerdį. Tad šiai, filosofinės antropologijos sferai ir priskirtinas klausimas: ką reiškia filosofuoti ? .

Kadangi tai filosofinis klausimas, į jį negalima atsakyti taip kad neliktų abejonių. Nes filosofinio klausimo esminė ypatybė yra ta, jog atsakymas į jį neateina kaip nugludinta tiesa . Galime teigti, kad - filosofavimas yra veiksmas, kuriuo yra peržiangiamos grynojo darbo pasaulio ribos. Darbo pasaulis yra vartojimo, tikslingumo, rezultatų, darbo dirbimo pasaulis. Šis pasaulis yra fizinės gyvybės palaikymo garantas. Filosofinio veiksmo esmė yra ne priklausyti reikmių, pelno, fizinės gerovės pasauliui, o būti jam iš principo nebendramatišku. Kuo labiau kasdienis darbo pasaulis pasiglemžia žmogų, tuo labiau filosofija neišvengiamai įgyja keistenybės, vien intelektualios prašmatnybės pobūdį. Bet vis dėlto jis yra svarbi žmogaus pasaulio dalis, juk būtent jame sukuriami fizinės egzistencijos pagrindai, be kurių joks žmogus negalėtų filosofuoti.

Tačiau filosofinis veiksmas nėra vienintelis būdas žengti tą žingsnį laukan . Nemažiau darbo pasauliui nebendramačiai yra tokie dalykai kaip tikroji poezija, meilė ar dvasinis sukrėtimas. Per tokį sukrėtimą žmogus patiria šio kasdieniško pasaulio negalutinumą – jis jį peržengia. O poetas panašus į filosofą tuo, kad abu turi reikalą su tuo, kas nuostabu, kas stebina.

Filosofija nėra tinkama vartoti tiesioginės naudos ir pritaikymo prasme, taip pat ji neleidžia savęs panaudoti, ji netinkama už jos pačios esantiems tikslams, ji pati yra sau tikslas, laisviausias iš laisviausių menų. Tikroji filosofija paremta įsitikinimu, kad tikrasis žmogaus turtas yra ne poreikių tenkinimas ir ne tai, kad mes taptume valdovais bei šeimininkais , o tai istengtume matyti visą tai, kas iš tiesų yra tikra.

Darbo pasaulis ir anoji erdvė, į kurią peržengdamas darbo pasaulio ribas, skverbiasi filosofinis veiksmas – yra žmogaus pasaulis.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1045 žodžiai)
  • Universitetas
  • Reda
  • Kas yra filosofija 2
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kas yra filosofija 2. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-filosofija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:34
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo