Kas yra geras mokytojas?


Esė kas yra geras mokytojas. ESĖ Kas yra geras mokytojas.


Jeigu kalbėti apie ugdymą, manau, svarbu būtų paminėti, kad pats Montenis mokslo nedievino, todėl, kad suprato, kad pažinimas yra neribotas. Pagal jo žodžius, mokslo negalima suabsoliutinti, jis nelaikė mokslo visų dorybių pamatu, nes žmogus ne tik mąsto, bet ir jaučia. O patyrimas jam rodė, kad protas ir jausmai eina skirtingais keliais. M. Montenis mini, kad žmogų reikia nuolat mokyti ir, kas svarbiausia, pratinti savarankiškai mąstyti. Jis įrodinėjo būtinumo ugdyti jauno žmogaus dvasinius ir fizinius sugebėjimus svarbą. Taip pat teigė, kad vaikų negalima mokyti vergiško paklusnumo, juos mušti ar kitaip terrorizuoti, nes baimė išugdo žiaurumą, nepasitikėjimą savimi ir traumuoja vaiką. Be to, pagal Montenį, mechaniškai iškaltos žinios yra bevaisės, nes yra greitai pamirštamos. Tokiu būdu vaikas neišmoks savarankiškai mąstyti.

Skaitydama M. Montenio „Esė“ supratau, kad pagal jį apibūdintas geras mokytojas sutampa su „manuoju geru mokytoju“. „Nuo pat vaikystės vaikus reikia lenkti prie pačių geriausių ir pačių naudingesnių dalykų.“ Mokytojas turi auklėti ugdytinį, žadintį meilę, išgyvenimą tam, ką supranta, ką žino, pritaiko, išreiškia, formuotų parengtumą, suteiktų normą. O auklėjimas ir yra pagalba, vadovavimas žmogui santykiausti su aplinka pagal vertingiausius kriterijus arba gyventi pagal aukščiausias vertybes. Mokytojas turi žadinti aukštųjų vertybių pajautimą, jų išgyvenimą.

Sutinku su M. Montenio mintimi, kad mokytojams reikia atsisakyti tokio būdo – be paliovos pilti į ausis žinias kaip vandenį į mėgintuvėlį, nes vaikams lieka tik kartoti tai, kas jau buvo pasakyta. Tokiu atveju, mokiniai negali patys išsiskleisti, savarankiškai ieškoti teisingo atsakymo. Mokytojas neturėtų pateikti teisingų atsakymų ant „lėkštutės“, jis turėtų būti palydovas, kuris paskatintų patiems jų ieškoti.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1629 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Kas yra geras mokytojas?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kas yra geras mokytojas?. (2016 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-geras-mokytojas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 16:59
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo