Kas yra laimė pagal Aristotelį?


Aristotelis apie laimę. Aristotelis laime. Aristotelio laimės samprata. Aukso vidurys aristotelis. Aristotelis laimes samprata. Kas yra laime aristotelis. Aukso vidurys pagal aristoteli. Aristotelis aukso vidurys. Aristotelio aukso vidurys. Aristotelio žmogaus samprata.

Įvadas. Tikslas. ,,aukso vidurys“. Laimė aukščiausia žmogaus veikla. Išoriniai veiksniai. Būdai pasiekti laimę. Išvada. Literatūros sąrašas.

Pažvelkime, koks Aristotelio požiūris į laimę. Žmogus savo gyvenime turi daug tikslų, vieni yra mažesni, kiti didesni. Kasdienybės rutinoje jie susimaišo ir net nesusimąstome, koks mūsų tikslas pats aukščiausias? Aristotelis sako, kad yra vienas tikslas, kuris yra pats siekiamiausias, jis teigia, kad: „Absoliučiai tobulu vadiname tą tikslą, kurio siekiame tik dėl jo paties, o niekuomet – dėl kitų tikslų.” Tas tikslas yra aukščiausias gėris, o: “Toks gėris kaip tik yra laimė. Mat ją visuomet pasirenkame dėl jos pačios, o niekuomet – dėl ko nors kito. Garbę, malonumą, išmintingumą, kiekvieną dorybės rūšį pasirenkame ir dėl jų pačių – juk, net nesitikėdami iš jų kokios naudos, mes kiekvieną iš jų pasirinktume, - bet ir dėl laimės, nes manome, kad jie mus ves į laimę. Tačiau laimės niekas nepasirenka dėl kitų dalykų, o pasirenka tik dėl jos pačios.” Taigi siekiamiausias tikslas: žmogaus gyvenime yra laimė, tačiau laimę reikia siekti atsižvelgiant į dorybes, o ne bet kaip nesąžiningai, amoraliai. Juk jei žmogus bandys siekti laimę atsižvelgdamas tik į savo norus, nepaisydamas kitų, nebūdamas kilnus, malonus, išmintingas, geraširdiškas, tai jo laimė bus nieko verta ir galutinis tikslas nebus pasiektas. Taigi, siekdami paties aukščiausio gyvenime tikslo, mes siekiame gėrio. Nuolat turime būti budrūs ir samprotauti, ką darome gerai, ką ne, jei suklydome, taisyti savo klaidas, iš jų mokytis ir stengtis daugiau jų nebekartoti, tik per ieškojimus atrasime gėrį. Kai žmogui nepavyksta atrasti tikros gyvenimo prasmės, tai jos vietoje pirmenybė gali atitekti tam, kas daiktiška, jutimiška ir medžiagiška. Taip pat galima daryti prielaidą, kad bloga darantis visuomenei žmogus, nusižengiantis įstatymams nėra ir nebus laimingas, nebent tik trumpam, ta jo laimė nebus amžina. Savanaudiškumas, neapykanta kitiem, akiplėšiškumas, nesąžiningumas prie gėrio nepriveda, kaip tik nutolina. Blogas elgesys anksčiau ar vėliau yra nubaudžiamas. Aristotelis pabrėžia, kad laimė – tai vis dėlto ne pojūtis. Ją lemia visi žmogaus geri darbai ir poelgiai. Tad, dorybė ir laimė klestėjimo prasme negali būti atskirtos ir norint būti laimingu reikia ugdyti savyje dorybes.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2043 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Kas yra laimė pagal Aristotelį?
    9.7 - 3 balsai (-ų)
Kas yra laimė pagal Aristotelį?. (2012 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-laime-pagal-aristoteli.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 30 d. 21:04
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo