Kas yra mandagumas?


Mandagumo kilmė ir apibrėžimas. Dėmesingo mandagaus elgesio taisyklės. Žmonių atsakymų apie mandagumą suvestinė jav. Ar mandagumas svarbus. Kodėl mandagumas yra svarbus. Mandagumas ir įvaizdis. Mandagumas apima pokyčių kūrimą.


2009 m. suvestinės metu buvo apklausiami žmonės iš įvairių šalių. Dauguma respondentų, net gi 72,1% tiki, kad šiandien žmonės yra mažiau mandagūs nei prieš 20 metų, o 63% mano, kad šiurkštumas darbe yra padidėjęs. 83,6% respondentų pagarbos ir dėmesio trūkumą laiko pagrindine nemandagumo priežastimi. Kitos nemandagumo priežastys įvardijamos kaip neugdomas mandagumas, beširdiškumas ir savanaudiškumas. Paklausus respondentų, kur jie daugiausia patyrė nemandagumo apraiškų, 53% paminėjo apsipirkimą, o 6% keliavimą. Kiti paminėjo bendravimą telefonu, pasirodymų metu ir darbo vietą. Labai svarbu yra tai, kad 85,4% pasakė, kad patyrę asmeninį šiurkštumą verslo įstaigose.

Kadangi mandagumas apima etiką, gerumą, dovanojimą, apmąstymą, piliečių susitarimą ir bendruomenės dvasią, tai būdinga asmeniniam ir kolektyviam įvaizdžiui. Įvaizdis yra viskas apie išvaizdą, elgesį, bendravimą ir juos apibrėžiantys elementai: auklėjimas, garderobas, asmens įvaizdis, etiketas, savigarba, kontaktų užmezgimas. Šie įvaizdžio elementai turi įtakos individų ir organizacijų suvokimui. Mandagumas – tai dalykas, kuris suteikia teigiamą įvaizdį iš vidaus. Jis yra pamatas stipriam įvaizdžiui ir prekinio ženklo kūrimui.

Kiekvienas žmogus yra atsakingas už savo mandagumo darbo vietoje, šeimoje, mokykloje ar bendruomenėje. Paprasti veiksmai – pasisveikinimas ryte, durų palaikymas, mobiliųjų telefonų išjungimas, skaitmeninių asmeninių asistentų (pvz., BlackBerry ir iPhone) nenaudojimas susitikimų metu, neatsakinėjimas į elektroninius laiškus nedelsiant, vengimas liežuvauti, punktualumas, padėkos kitiems pareiškimas, parama ir rūpinimasis kolegomis, nuoširdus atsiprašymas arba tiesiog šypsena – visa tai tinka, kad pasaulis taptų lamingesne ir taikesne vieta gyventi, dirbti ir žaisti.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1152 žodžiai)
  • Mokykla
  • Neda
  • Kas yra mandagumas?
    10 - 6 balsai (-ų)
Kas yra mandagumas?. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-mandagumas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:42
×