Kas yra mokslas?


Įvadas. Autorinių teisių apsauga. Teisių gynimas. Subjekto bausmė už padarytus pažeidimus. Autoriu neturtinės teisės. Žalos atliginimas. Autorių teisių subjektai. Autorių teisių objektai. Autorių teisės į kompiuterių programas. Programinė įranga. Muitinės pobūdžio priemonės. Laikino pobūdžio priemonės. Informacinės priemonės. Nelegalių programų problemos. Išvados. Literatūra.


Autorių teisių subjektai savo autorinėms teisėms apsaugoti gali naudoti bet kokią technologiją ar įtaisus, kurių paskirtis yra uždrausti arba riboti veiksmus, atliekamus su autorių teisių objektais.

Pažeidimu taip pat laikomi veiksmai, susiję su techninių apsaugos priemonių šalinimu:

Techninių apsaugos priemonių taikymo apribojimai. Techninės apsaugos priemonės netaikomos kūriniams, objektams, prieinamiems viešai, teikiant dialogines užsakomąsias paslaugas kompiuterių tinklais (internete), tokiu būdu, visuomenės nariams autorių teisių objektai yra viešai prieinami individualiai pasirinktoje vietoje ir pasirinktu laiku.

Išleidimo teisę– tai kūrinio egzempliorių kiekio pagaminimas, nepaisant gamybos būdo, su sąlyga, kad toks kūrinys taps viešai prieinamas, autoriaus teisių subjektui leidus.Autoriaus teisių subjektas turi vertimo teisę t.y. savo kūrinį išversti į kitą kalbą. autoriaus teisių subjektas turi perdirbimo teisę t.y. adaptuoti, aranžuoti, inscenizuoti ar kitaip perdirbti kūrinį. autoriaus teisių subjektas turi platinimo teisę t.y. parduoti, nuomoti ar kitaip perduoti kūrinį nuosavybėn arba valdyti. autoriaus teisių subjektas turi importavimo teisę t.y. įvežti savo kūrinį į kokią nors šalį. autoriaus teisių subjektas turi viešo rodymo teisę– tai bet koks kūrinio, jo originalo ar kopijos rodymas tiesiogiai (paroda), panaudojant skaidres, informacines priemones (televiziją, spaudą) ar kitus panašius būdus. autoriaus teisių subjektas turi viešo paskelbimo teisę– tai kūrinio vaizdų arba garsų viešas paskelbimas, pasirinktoje vietoje ir pasirinktu laiku, visuomenės nariams prieinamu būdu bei priemonėmis. autoriaus teisių subjektas turi viešo atlikimo teisę– tai teisė viešai kūrinį vaidinti, dainuoti, groti, deklamuoti, skaityti, šokti ar kitaip atlikti, tiek tiesiogiai (gyvai atlikti), tiek pasitelkiant bet kokias priemones ar įrangą. autoriaus teisių subjektas turi transliacijos teisę– tai teisė viešai perduoti garsus arba vaizdus telekomunikacijos priemonėmis, įskaitant palydovinį ryšį. autoriaus teisių subjektas turi retransliacijos teisę t.y. persiųsti kūrinį iš naujo dar kartą.

Autoriaus teisių, subjekto negautų pajamų dydis nustatomas, atsižvelgiant į tai, kokios pajamos būtų gautos teisėtai naudojant kūrinius ar kitus objektus (atlyginimo, kuris paprastai mokamas už teisėtą tokių kūrinių ar kitų objektų naudojimą arba atlyginimo, mokamo už panašių kūrinių ar kitų objektų teisėtą naudojimą dydžius, arba kūrinio ar kito teisių objekto naudojimo sričiai labiausiai tinkamų atlyginimų dydžius), taip pat į aplinkybes, kurios galėjo sudaryti sąlygas pajamoms gauti konkrečioje situacijoje (teisių subjektų atlikti darbai, panaudotos priemonės, derybos dėl kūrinio naudojimo sutarčių sudarymo ir kt.).

Autorių teisių subjektas yra asmuo, kuris turi ar perėmė išimtines autorių teises. Tai yra tas asmuo, pas kurį jūs turite prašyti leidimo, norėdami panaudoti autorių teisės saugomą kūrinį. Taigi, norėdami panaudoti autorių kūrinius, jūs turite žinoti kas turi autorių teises, nebūtinai tai yra pats autorius. Autoriumi gali būti tik fizinis asmuo, kurio vardas nurodytas kūrinyje, nes tik fizinis asmuo gali kurti.

Programine įranga mes vadiname programas, kurios valdo kompiuterio darbą ir atlieka reikalingus skaičiavimus.Ji gali būti saugoma kietajame, kompaktiniame diskuose ar diskeliuose, o vykdymo metu– kompiuterio atmintinėje.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3010 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deividas
  • Kas yra mokslas?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kas yra mokslas?. (2017 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-mokslas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 14:50
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo