Kas yra retorika


Kas yra retorika? Dabartinė reikšmė. Oratorinis menas. Terminai . Oratorinis meistriškumas. Kas tai yra? . Istorinė reikšmė I. Istorinė reikšmė II. Istorinė reikšmė III. Laisvųjų menų personifikacijos alegorijos forma. Gryna forma. Sakytinis tekstas – tai minčių dėstymas laike. Oratoriaus veiklos fazės. Iki-komunikacinė fazė . Komunikacinė fazė . Iškalbos ypatybės . Bendravimo priemonės. Monologinis ir dialoginis kalbėjimas. Kalbos intencija. Oratorinė kompetencija –.


Rètorius [gr. rhētōr – kalbėtojas]: sen. Graikijoje – iškalbos mokytojas, iškalbos mokyklos dėstytojas arba auklėtinis.

Retorika – taisyklės, kaip kalbą parengti elokvencija – taisyklės, kurių reikia laikytis sakant parengtą kalbą ginčo menas – taisyklės, kaip atsakyti į klausimus, dalyvauti diskusijoje ir polemizuoti.

Tiesos įrodymas (Antika) Aiškinimas, komentavimas (Viduramžiai) Įtikinimas (Naujieji amžiai) Informacijos teikimas, sudarantis sąlygas laisvai rinktis (XXI a.).

Iš pradžių retorika buvo klasikinio mokslo disciplina Kilo dėl eilinių žmonių poreikio apsiginti Atėnų teisme, kuriame nebuvo advokatų.

Dėl visuotinės Atėnų demokratijos oratorinio meno poreikis buvo milžiniškas Mokytojai ir filosofai – ypač iš sofistų mokyklos – pradėjo schematizuoti retoriką ir mokyti tos schemos kitus.

Viduramžių universitetuose retorika buvo privaloma Gramatika, logika ir retorika sudarė Trivium’ą – dalykų pažinimo mokslą Kita pakopa - Quadrivium’as (aritmetika, astronomija, geometrija ir muzika) - disciplinos.

Adresántas [vok. Adresse] – informacijos siuntėjas, kalbėtojas, žmogus, kuris kuria tekstą ir jį sako (rašo).

  • MS PowerPoint 727 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (436 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Modestas
  • Kas yra retorika
    10 - 6 balsai (-ų)
Kas yra retorika. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kas-yra-retorika.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 15:44
×